Головна Статті Єдина жінка, яка очолює область: головою Чернігівської ОДА стала Анна Коваленко

Єдина жінка, яка очолює область: головою Чернігівської ОДА стала Анна Коваленко

2
1,190

Президент України Володимир Зеленський призначив на посаду голови Чернігівської обласної державної адміністрації Анну Коваленко, повідомляє офіційний портал глави держави.

Напередодні під час робочої поїздки на Чернігівщину президент представив нову голову ОДА громаді.

«Вона буде єдиною в Україні жінкою, яка очолює область. Дедалі більше жінок будуть ставати головами обласних державних адміністрацій. Я вважаю, що це дуже важливо. Для всіх українців важливо, щоб людина була порядна, щоб вона була чесна і професійна. Я вважаю, що саме ця людина є такою», – заявив президент.

Зеленський також наголосив, що нова очільниця Чернігівської ОДА має втілювати в життя перспективні та амбітні цілі для розвитку регіону. Йдеться, зокрема, про сільськогосподарський потенціал.

Читайте також: Анна Коваленко, «Слуга народу»: «Незважаючи на те, що ми декларуємо рівність, на практиці це зовсім не так»

Анна Коваленко зазначила, що добре розуміє перспективи та прагнення регіону.

«Буду робити все від мене залежне для того, щоб стрімко розвивався цей регіон. І це можливо лише завдяки щоденній та наполегливій співпраці з вами – присутніми тут народними депутатами, бізнесменами, майбутніми лідерами регіонального та місцевого рівня. А також за підтримки уряду. Для чернігівців хочу пообіцяти бути відкритою й робити все можливе, щоб крок за кроком їхнє життя ставало кращим», – підкреслила вона.

Нагадаємо, у вересні 2019 року Зеленський призначив Коваленко заступницею керівника Офісу президента. Вона пропрацювала на цій посаді до квітня, а потім стала заступницею міністра розвитку громад та територій України.

АННА КОВАЛЕНКО народилася 5 травня 1991 року.

У 2013 році здобула ступінь магістра театрознавства у Київському національному університеті театру кіно і телебачення імені Карпенка-Карого. Прослухала курс «Військове командування та гуманітарне право» Женевського центру політики безпеки в Женеві, Швейцарія. Аспірантка Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю «Публічне управління».

Сотниця 39-ї сотні Самооборони Майдану, з 03.2014 Голова всеукраїнської громадської організації «39 жіноча сотня Самооборони Майдану».

У 2014-2015 роках працювала радницею міністра оборони України Михайла Коваля, міністра оборони України Валерія Гелетея, радницею міністра оборони України Степана Полторака, радницею міністра інформаційної політики України Юрія Стеця.

Також Коваленко керувала проєктом «Стратегічне лідерство: система безпеки та оборони України» у Києво-Могилянській бізнес-школі. Працювала експерткою Інституту Джорджа Кеннана, Wilson Center, Вашингтон, США. Була радницею голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та консультанткою парламентського Комітету з питань оборони та безпеки України. Членкиня клубу дипломатичного представництва офісу зв’язку НАТО в Україні «Жінки на чолі реформ».

Дружина головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті