Головна Статті Європарламент про аборти: Повага до репродуктивної автономії жінок – вирішальна для гендерної рівності

Європарламент про аборти: Повага до репродуктивної автономії жінок – вирішальна для гендерної рівності

1
977

Європарламент у своїй резолюції заявив, що рішення Конституційного суду Польщі з приводу абортів ставить під загрозу життя жінок в цій країні, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на пресслужбу Європарламенту.

За резолюцію проголосували 455 євродепутатів, проти були 145 і 71 утримався.

Парламент заявляє, що постанова Конституційного суду Польщі від 22 жовтня про визнання абортів незаконними у випадках, пов’язаних з важкими і незворотними дефектами плода, «ставить під загрозу здоров’я і життя жінок», оскільки більшість легальних абортів в країні здійснюються на цих підставах.

Читайте також: Патріархат за будь-яку ціну: протести польських жінок та їхні «союзники»

У резолюції наголошується, що рішення було ухвалене «суддями, які обираються і повністю залежать від політиків з правлячої коаліції на чолі з партією «Право і справедливість».

Парламент підкреслює, що відповідно до прецедентного права Європейського суду з прав людини обмежувальні закони про аборти порушують права людини.

«Депутати Європарламенту згодні з тим, що безперешкодний і своєчасний доступ до послуг в області репродуктивного здоров’я і повага до репродуктивної автономії жінок і процесу прийняття рішень мають вирішальне значення для захисту прав людини і гендерної рівності», – йдеться у повідомленні.

На думку парламенту, ця постанова суду є «ще одним прикладом політичного захоплення судової влади і системного краху верховенства права» в Польщі.

Читайте також: «Удар по гаманцю»: Європа відреагувала на намір Польщі вийти зі Стамбульської конвенції

Нагадаємо, 22 жовтня Конституційний суд Польщі оголосив рішення про те, що аборт через дефекти плоду суперечить Конституції, встановивши правову основу, яка рівносильна майже повній забороні на переривання вагітності в країні. 

Після цього у Варшаві та всій країні почалися акції протесту. 

Президент Анджей Дуда заявив, що внесе проозиції до Сейму, які передбачають, що аборти будуть дозволені в разі так званих летальних дефектів плоду, але не у випадку діагностики синдрому Дауна.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті