Home Статті Генеральське звання отримала ще одна жінка – Юлія Лапутіна

Генеральське звання отримала ще одна жінка – Юлія Лапутіна

6
2,062

Президент України Володимир Зеленський присвоїв військове звання генерал-майора полковниці Служби безпеки України Юлії Лапутіній. Про це свідчить указ, оприлюднений на сайті президента.

«Присвоїти військове звання генерал-майора полковнику Лапутіній Юлії Анатоліївні – заступнику начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України», – йдеться в указі.

Юлія Лапутіна народилася в 1967 році у Києві. Здобула педагогічну та юридичну освіту. Кандидатка педагогічних наук. В органах СБУ працює з 1992 року. Почала службу на посаді оперуповноваженої підрозділу контррозвідки.

У 2010-2012 роках – заступниця начальника Центру спеціальних операцій «А» СБУ (антитерористичний спецпідрозділ).

З 2014 року і нині – заступниця начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері інформаційної безпеки СБУ.

Із 14 квітня 2014 року перебувала в районі проведення АТО.

Із вересня по кінець грудня 2014 року – командирка оперативної групи СБУ в АТО у складі першої ротації опергруп СБУ.

Одружена, має двох доньок.

Читайте також: Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Має пройти час, щоб жінки з лейтенанток перетворились на генералок»

Нагадаємо, у вересні 2018 року Верховна Рада ухвалила закон про рівні права жінок і чоловіків у армії. Законом закріплено принцип, за яким жінки мають проходити військову службу на рівних засадах із чоловіками (крім випадків передбачених законодавством про охорону материнства та дитинства). Жінки-військовослужбовці також мають рівний доступ до посад та військових звань та рівний обсяг відповідальності. Крім того, було зрівняно граничний строк можливості укладання контракту для жінок. Це означає, що вони встигатимуть вислужити вищі офіцерські посади. Законом також було скасовано обмеження щодо призначення  військовослужбовців-жінок у добовий наряд, відправлення у відрядження та звільнення від проходження служби.

12 жовтня 2018 року п’ятий президент України Петро Порошенко присвоїв звання генерал-майора начальниці Військово-медичного управління СБУ Людмилі Шугалей.

Крім того, ще в 2004 році генеральські погони отримала очільниця Департаменту громадських зв’язків МВС Тетяна Подашевська.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті