Головна Статті ЮНЕСКО оголосила лауреатів нової премії за досягнення в галузі освіти жінок і дівчат

ЮНЕСКО оголосила лауреатів нової премії за досягнення в галузі освіти жінок і дівчат

0
340

Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова назвала імена двох лауреатів першої Премії ЮНЕСКО за досягнення в галузі освіти жінок і дівчат. Обидва лауреати – Управління з питань дошкільної освіти міністерства освіти і культури Республіки Індонезія і «Мережа довіри студенток Зімбабве» (Female Students Network Trust from Zimbabwe) – нагороджуються за свої інноваційні проекти.

Управління з питань дошкільної освіти (Джакарта, Індонезія) удостоєно премії за проект під назвою «Покращення доступу до якісної освіти для дівчаток за допомогою освіти дітей молодшого віку на базі громади й урахування гендерної проблематики з раннього віку». Проект діє на підставі, що для поліпшення доступу дівчаток до якісної освіти в довгостроковій перспективі важливо забезпечувати гендерну рівність від народження до восьми років. Проект спрямований на розширення охоплення дівчат шкільною освітою і підвищення їх впевненості в собі, максимально залучаючи громади і місцеві органи управління для зваженого і цілісного підходу.

Організації «Мережа довіри студенток Зімбабве» (Хараре, Зімбабве) присуджується премія за ініціативу «Розширення прав і можливостей дівчат у вищих навчальних закладах за допомогою програм розвитку лідерських якостей і наставництва». Дана ініціатива виникла в результаті базисного обстеження, яке проаналізувало показники, ступінь поширення і рівень обізнаності про випадки сексуального домагання в навчальних закладах, особливо в закладах вищої освіти. Дана ініціатива виступає в підтримку підвищення відповідальності влади за створення сприятливого навчального середовища для дівчат і жінок та впровадження заходів з припинення сексуальних домагань у вищих навчальних закладах. Організація співпрацює з міністерством у справах жінок і міністерством вищої освіти та проводить роз’яснювальну роботу, надає консультативну та правову допомогу, і реалізує програми наставництва.

Кожна з цих двох організацій отримає премію в розмірі 50 000 доларів США на офіційній церемонії у Пекіні (Китайська Народна Республіка) в рамках міжнародного семінару, присвяченого освіті дівчат і жінок, який пройде з 4 по 7 червня 2016 року. Премія фінансується урядом Китаю.

Премія ЮНЕСКО за досягнення в галузі освіти жінок і дівчат була заснована Виконавчою радою ЮНЕСКО в 2015 році з метою заохочення видатного внеску та інновацій окремих осіб, установ та організацій, що пропагують і просувають освіту дівчат та жінок. Це перша премія ЮНЕСКО в цій галузі. Премія сприяє досягненню Цілей сталого розвитку, зокрема, четвертої (в галузі освіти) і п’ятої (в області гендерної рівності), а також підтримує глобальні пріоритети ЮНЕСКО, включаючи проект Середньострокової стратегії ЮНЕСКО на 2014-2021 рр. і План дій ЮНЕСКО щодо забезпечення гендерної рівності на 2014-2021 рр. (ПДГР II).

За матеріалами unesco.org

Більше публікацій
Більше публікацій Статті