Головна Статті «Запобігти пропаганді гендерної ідеології»: Громадська рада при МОН спамить ОДА

«Запобігти пропаганді гендерної ідеології»: Громадська рада при МОН спамить ОДА

2
710

Громадська рада з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями розіслала на департаменти гуманітарної політики обласних рад листи, де просять сприяти впровадженню у школах предметів «духовно-морального спрямування». Копію такого листа читачі прислали і в редакцію нашого видання.

У листі зазначають, що за основу рекомендацій брали напрацювання Всеукраїнського форуму «Освіта, базована на цінностях», що пройшов у травні.

Серед пропозицій, які рекомендують до впровадження є «запобігання пропаганді гендерної ідеології у освітніх закладах». Натомість пропонують запланувати проведення місцевих та всеукраїнських заходів, таких як фестиваль «Різдвяні переспіви», олімпіади «Юні знавці Біблії», всеукраїнський турнір юних філософів та релігієзнавців тощо». Також просять розробити механізми взаємодії з місцевими релігійними рекомендаціями й передбачити фінансування на викладання курсів духовно-морального спрямування у закладах освіти.

«Духовно-моральне виховання є однією із основних складових національно-патріотичного виховання», – йдеться у повідомленні.

Ми сконтактували з представником громадської ради Юрієм Решетніковим, і він підтвердив, що розіслав такий лист у 25 обласних держаних адміністрацій.

Читайте також: Міносвіти та Рада церков підписали угоду про захист сімейних цінностей

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов у коментарі нашому виданню наголосив на тому, що цей лист не є обов’язковим до виконання, а громадська рада з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями не є підрозділом МОН й не має повноважень розсилати листи з вимогами і рекомендаціями на обласні державні адміністрації.

Більше того – окремі вимоги листа до ОДА суперечать Конституції України та чинному освітньому законодавству. Наприклад, дорікання ОДА зменшенням кількості учнів, що вивчають «предмети морально-духовного спрямування», заклики вивчити причини цього та не допустити такого скорочення надалі.

У своєму коментарі Сергій Горбачов послався на 35 статтю Конституції: «Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова», а також на статтю 31 Закону України «Про освіту»: «Державні та комунальні заклади освіти відокремлені від церкви (релігійних організацій), мають світський –  характер».

«Особливо вражає вимога Громадської ради (консультативного органу) до обласних державних адміністрацій «вжити заходів для забезпечення у наступному бюджетному році фінансування курсів духовно-морального спрямування». Простіше кажучи: за гроші платників податків у комунальних та державних закладах освіти, які, за законом, мають світський характер, вимагають впровадження релігійної освіти. Я сприймаю цей дивний лист як порушення принципу невтручання релігії в освіту, зараз фахівці нашої служби готують відповідь на цей лист, яку буде розіслано по всіх ОДА», – пояснив освітній омбудсмен.

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті