Жінки — це 50% успіху України

Зареєстровано законопроєкт про гендерну рівність в армії

Зняти всі обмеження щодо кар’єри жінок в армії пропонують народні депутати. Відповідний законопроєкт про гендерну рівність в армії № 5713 зареєстрований у Раді. Про це інформує Ukrainian Military Pages.

Автори законопроєкту також пропонують урівняти чоловіків та жінок військовослужбовців у обов’язках. Зокрема, урегулювати правила відбування добових нарядів із дотриманням норм законодавства з питань материнства та дитинства, а також дати рівний доступ до вищих офіцерських посад, незалежно від статі.

Законопроєкт посилює відповідальність за дискримінацію та насильство. Зокрема, зобов’язуватиме проводити службове розслідування у випадку звернення щодо можливих фактів дискримінації або вчинення сексуальних домагань під час проходження служби.

Читайте також: Рада проголосувала за посилення відповідальності за гендерне насильство

Крім того, законопроєкт унормовує деякі питання надання додаткових відпусток у зв’язку з вагітністю, пологами та догляду за дитиною. А також пропонує додати у закон про соцзахист військовослужбовців норму, що речове, медичне, психологічне та соціальне забезпечення військовослужбовців здійснюється з урахуванням потреб жінок і чоловіків.

«Найголовніше в цьому проекті – це рівність трактування жінки в армії та більша увага до злочинів пов’язаних із насильством. При цьому пропонуємо використовувати саме західний підхід, коли до жінок застосовуються певні дисциплінарні заходи не постійно, а лише у разі вагітності. Це дуже прогресивний підхід, який показує жінку в армії рівною чоловікам. Забирає у командирів аргумент, навіщо мені солдат у спідниці, коли я її навіть до відповідальності притягнути не можу.

Читайте також: Міноборони відреагувало на скандал: жіноче взуття на параді буде іншим

Я дуже сподіваюся, що наявність жінок-парламентарок, які мають досвід військової чи волонтерської діяльності, таких як Яна Зінкевич, Соломія Бобровська, Ірина Геращенко та інші суттєво посприяє прийняттю. Бо вони можуть говорити про ці виклики із власного досвіду, а не лише в теорії. І я сподіваюся на те, що парламент продемонструє розуміння потреби рівності. Навіть у такій специфічній діяльності як військова», – коментує Ярослав Юрчишин, народний депутат України, співавтор законопроєкту.

Читайте також: В Україні створили освітній курс з протидії домаганням у війську

Нині в Збройних Силах України проходить службу 31 757 жінок, що складає 15,6% від загальної кількості військовослужбовців. Якщо порівнювати з багатьма арміями світу, то це один із найвищих показників кількості жінок, які служать у війську, у співвідношенні до загальної чисельності збройних сил. 4 810 з них – офіцери (8,9%), 25 780 – особи рядового, сержантського та старшинського складу й 1 162 – курсантки.

50%