На сайті президента зареєстровано петицію щодо обов’язкового впровадження статевого виховання в системі освіти. Звернення подали Громадський альянс «Політична дія жінок» та експертний ресурс «Гендер у деталях».
«В умовах величезної кількості інформаційних джерел та безмежних можливостей інтернету діти самотужки отримують доступ до відео, яке є часто викривленим і пропагує насильство. Через відсутність навичок аналізу інформації, діти сприймають усе за чисту монету і не розуміють, яку відповідальність за діяльність та бездіяльність вони можуть нести, — йдеться у тексті. — Статеве виховання дітей і молоді значно знижує ризики насильства, рівень злочинності, кількість підліткових вагітностей, а також підвищує вік першого статевого акту».
У петиції закликають сприяти розробці програми статевого виховання дітей і молоді, які відповідатимуть найкращим світовим практикам, і в найкоротший термін впровадити їх у систему освіти України.
Нам треба зруйнувати культуру зґвалтування
«Держава не може перекладати відповідальність за статеве виховання на жодні інститути громадянського суспільства, бо це питання безпеки. Нам треба зруйнувати культуру зґвалтування і це треба робити системно», — зауважила очільниця Громадського альянсу «Політична дія жінок» Ірина Тишко.
Читайте також: Школа і гендер: крихкий компроміс
Ініціаторки петиції наголошують, що школярам та школяркам важливо розуміти фізіологічні та психологічні зміни, пов’язані зі статевим дозріванням, знати про методи контрацепції, незаплановану вагітність, особисту безпеку, вивчати законодавство і розуміти базові принципи культури згоди.
«У рамках нашого благодійного проекту ми проводимо зустрічі з підлітками. Говоримо про гендерно зумовлене насилля, екологічні стосунки, на прикладі нещодавнього ганебного кейсу розповідаємо про відповідальність за зґвалтування і його визначення, а ще про віктимблеймінг та газлайтинг. І знаєте що, є особи, які виправдовують ґвалтівників — «вона знала, куди йшла…. знала, що там буде алкоголь…» — і це, на жаль, наші реалії. Статеве виховання — це про гідність, повагу і відповідальність», — написала у Фейсбуку депутатка Стрийської міської ради, координаторка проекту «Твій берег. Безпечний простір для жінок і дівчат» Центру «Жіночі перспективи» Євгенія Пристанюк із закликом підписати петицію.
Читайте також: Хто виховав мізогінію у 20-річних?
Петиція вже набрала понад 3 тисячі підписів. Щоб звернення розглянув президент, звернення має набрати 25 тисяч голосів.
Збір підписів триватиме ще 86 днів.