Home Статті Оксану Маркарову призначено амбасадоркою України в США

Оксану Маркарову призначено амбасадоркою України в США

4
437

Оксана Маркарова стала Надзвичайним і Повноважним Послом України у Сполучених Штатах Америки. Відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський, повідомляє офіційний портал глави держави.

Вітаючи Оксану Маркарову з призначенням, Заленський зазначив, що її кандидатура має три ключові переваги: патріотизм, високий фаховий рівень та дуже позитивне сприйняття у США.

«Переконаний, що ці три чинники є формулою успіху для зміцнення стратегічного партнерства України та США», – сказав презедент.

Він також наголосив, що Маркаровій необхідно зосередитися насамперед на налагодженні ефективного діалогу з адміністрацією нового президента США Джо Байдена. Також необхідно активно працювати з Конгресом США, підтримувати постійний діалог із законодавцями та зміцнювати двопартійну підтримку України.

Читайте також: Оксана Маркарова: «Коли чоловіку пропонують керівну посаду, він же не думає: «Ок, а хто завезе дітей у школу?…»

Зеленський акцентував увагу на важливості залучення США до процесу врегулювання на Донбасі, а також до зусиль з деокупації Криму. Окрему увагу президент приділив необхідності посилення санкцій Сполучених Штатів проти Росії, зокрема щодо проекту «Північний потік-2». Принципово важливою є й підтримка Вашингтоном євроатлантичного курсу України, передусім у питанні ухвалення рішення НАТО щодо надання Україні ПДЧ.

Також, за словами Зеленського, серед основних завдань амбасадорки – сприяти продовженню підтримки з боку Сполучених Штатів внутрішньої трансформації нашої держави для покращення добробуту українських громадян.

«Також я впевнений, що Оксана Маркарова покаже приклад у розвитку економічної дипломатії: у залученні прямих іноземних інвестицій в Україну, у просуванні українського експорту та відстоюванні інтересів українського бізнесу, що є особливо важливим питанням для всіх наших дипломатичних представників і чого я від них вимагаю», – підсумував президент.

Оксана Маркарова народилася 28 червня 1976 року. З червня 2018 року виконувала обов’язки, а з листопада 2018 року до березня 2020 року була міністеркою фінансів України.

Маркарова прийшла на державну службу 2015 року – з березня 2015 по квітень 2016 вона була заступницею міністерки фінансів та керувала апаратом за часів керівництва Наталії Яресько.

У квітні 2016 року з приходом нового уряду та міністра фінансів Олександра Данилюка Маркарова стала його першою заступницею.

З 2016 року вона також отримала посаду урядової уповноваженої з питань інвестицій.

Має українську та закордонну освіту.

1999 року отримала ступінь магістра екології Києво-Могилянської академії.

У 2001 році здобула ступінь магістра у галузі публічних фінансів та торгівлі університету Індіани, США.

В її офіційній біографії вказано, що Оксана Маркарова працювала в консалтинговій компанії Chemonics Intl. Inc, а потім була радницею з економічної політики та менеджеркою із зовнішніх та корпоративних зв’язків в американському фонді прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund (тепер в управлінні Horizon Capital).

У 2000 році в США проходила практику в Світовому банку, працюючи в групі банків та та фінансових ринків регіону Європи та центральної Азії.

До роботи в уряді вона 12 років очолювала Інвестиційну групу ІТТ.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті