У своїй статті канадське видання The Globe and Mail розказало про нового прем’єр-міністра Великобританії Терезу Мей та жінок-політиків, які можуть стати світовими лідерами та змінити історію.
Тереза Мей на цьому тижні стане прем’єр-міністром Великобританії (стаття написана до офіційного призначення Мей). Але її сходження до влади є лише початком визначного року для жінок-політиків по всьому світу. До кінця 2016 року до Мей можуть приєднатися Гілларі Клінтон і також вперше жінка може стати Генеральним секретарем ООН.
Останнього разу жінка на посту прем’єр-міністра у Великобританії була у 1979 – це був початок 11-річного правління Маргарет Тетчер.
Підйом Мей може стати початком монументального року, який буде ознаменований приходом жінок-політиків на посади впливових світових лідерів. Ось яка компанія буде у Мей та інших, хто збираються змінити історію.
Гілларі Клінтон
Загальні вибори в США відбудуться лише за кілька місяців і багато що може змінитися. Але за динамікою передвиборчої кампанії Клінтон має сильну позицію, в значній мірі через нездатність кампанії Трампа змінити фокус курсу з виборів від штату на загальні вибори.
Якщо їй вдасться розбити скляну стелю (термін, що використовується для визначення невидимого бар’єру, що заважає жінкам просуватися в політиці; в даному випадку мається на увазі можливість Клінтон стати першою жінкою-президентом США – ред.), то особливі стосунки – як часто описують відносини між США та Великобританією – набудуть нового змісту. Партнерство Мей-Клінтон може протриматися щонайменше до 2020 року, коли обом лідерам потрібно буде готуватися до нових загальних виборів.
Гелен Кларк
Aunty Helen for United Nations Secretary-General t-shirts @Helen4SG pic.twitter.com/dOIxVSLS2R
— WIIS NZ (@WIIS_NZ) 22 апреля 2016 г.
За 70 років історії існування Організації Об’єднаних Нації генеральним секретарем жодного разу не ставала жінка.
Але це може змінитися цього року. Строк повноважень нинішнього генерального секретаря
ООН Пан Гі Муна закінчується, і серед кандидатів є принаймні одна сильна жінка на пост головного дипломата у світі.
Гелен Кларк, колишній прем’єр-міністр Нової Зеландії, а зараз глава Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй є однією з шести жінок-кандидатів. В цілому кандидатів 12, і пані Кларк є фаворитом.
На початку своєї кампанії у квітні, вона підняла футболку з написом: "Тьотю Гелен на пост Генерального секретаря ООН (Aunty Helen for UN Secretary General).
Ангела Меркель
На сьогоднішній день в Норвегії, Польщі та Хорватії лідером країни є жінки. Але найвпливовішим європейським лідером – під час її вже третього терміну на посту німецького канцлера – є Ангела Меркель.
Вона керує найбільшою економікою Європи, а з 2005 року фактично була центральною людиною у вирішенні проблем, з якими стикався Європейський союз – глобальна економічна криза 2008-го, переговори щодо надання фінансової допомоги Греції та координація відповіді континенту на безпрецедентний наплив біженців. У 2015 році 1,1 мільйони чоловік попросили притулку в Німеччині.
Меркель також відіграватиме критичну роль в останньому з випробувань для Європейського проекту – переговори щодо виходу Великобританії з ЄС будуть напруженими і відносини між новим британським прем’єром і канцлером Німеччини визначатимуть, як ці переговори будуть проходити.
За матеріалами: The Globe and Mail