Головна Статті Жінки, які керують світом: 25 найвпливовіших лідерок у політиці у 2017

Жінки, які керують світом: 25 найвпливовіших лідерок у політиці у 2017

0
1,150

Цього року найвпливовіші жінки у політиці працюють над відновленням всесвітньої (глобальної) спільноти (співпраці, cоюзу)

Менш ніж 10% держав-членів ООН очолюють жінки. Не зважаючи на цей факт, вони мають потужний вплив на цьогорічні світові події.

Перші три жінки у щорічному списку Форбс найбільш впливових жінок у світі приймають рішення, що можуть вплинути на загальний хід історії.

На першій сходинці канцлер Німеччини – Ангела Меркель, яка закріпила свою позицію цьогорічним виграшом на виборах. З 2005 року, Меркель намагається зменшити вплив ультраправих настроїв політичної партії «Альтернатива для Німеччини»  на Європейську коаліцію, ця партія також відома своєю жорсткою політикою стосовно іммігрантів. Позиція Меркель досить міцна завдяки низькому рівню безробіття  і сильному підйомі німецької економіки, що досягла позначки $3.5 трильйони ВВП у 2016 році згідно з даними Світового банку. Німеччина має першу найбільшу економіку у світі під керівництвом жінки, і четверту у світі за ВВП.

Друга сходинка належить Терезі Мей, прем’єр-міністерці Великої Британії. Консервативна політкиня переїхала на Даунінг-стріт після того, як британці проголосували за те, щоб покинути Європейський союз. Як наслідок, тодішній прем’єр-міністер Девід Камерон покинув посаду у червні 2016 року. Наразі Мей працює над єдністю коаліції і визначенням курсу країни на час виходу країни з ЄС, який має завершитися у 2019 році.

Жінка, яка зайняла другу позицію торік, Гілларі Клінтон, опустилася у рейтингу після того, як несподівано програла Дональду Трампу. Вибори 2016 року черговий раз залишили США у статусі країни,  яка має одну із найміцніших демократій у світі, але водночас ніколи не мала жінку президента. Наразі Клінтон працює над прогресивною політичною ініціативною групою «Onward Together», де вербує нових кандидатів.

Щодо Адміністрації Трампа, перша донька і радниця президента Іванка Трамп входить до цього списку під 19-им номером, водночас Ніккі Гейлі, посол США в ООН займає 43-тю сходинку у списку.

За межами США все частіше можна зустріти жінок на держаних керівних посадах, 38-а у списку 37-річна Джасінда Ардерн – премєр-міністерка Нової Зеландії, яка прийшла до влади на хвилі захоплення її голосувальників, ця подія навіть отримала назву – «Джасіндаманія». 78-а у списку Керсті Кальюлайд (47 років), яка  стала президенткою Естонії у минулому році та сприяє розвитку цифрової революції.

Новенькою у владній позиції є Цай Інвень, президентка Тайваню. Також не забуваймо про Королеву Єлизавету ІІ, яка у лютому цього року відсвяткувала сапфірову річницю, відзначивши 65 років на троні. Не зважаючи на те, що число жінок-лідерок більш, ніж подвоїлося у порівнянні з 2000 роком, для того, щоб порівнятися у владі з чоловіками жінки мають подолати ще довгий шлях.

ТОП 22 найвпливовіших жінок у політиці

No. 1: Ангела Меркель, канцлер, Німеччина

No. 2: Тереза Мей, премєр-міністерка, Велика Британія

No. 3: Цай Інвень, президентка, Тайвань

No. 4: Мішель Бачелет, президентка,Чилі

No. 5: Федеріка Могеріні, міністерша (міністерка) закордонних справ, Європейський Союз

No. 6: Іванка Трамп, Senior Advisor, Білий дім

No.7: Рут Бейдер Гінзбург/Елена Каган/Соня Сотомайор, Верховний суд США

No. 8: Королева Єлизавета ІІ

No. 9: Хасіна Вазед, прем’єр-міністерка, Бангладеш

No. 10: Беата Марія Шидло, прем’єр-міністерка, Польща

No. 11: Аун Сан Су Чжи, державна радниця, М’янма

No. 12: Лубна бін Халід аль-Касімі, міністерка зовнішньої торгівлі, U.A.E.

No. 13: Джасінда Ардерн, прем’єр-міністерка, Нова Зеландія

No. 14:Колінда Грабар-Кітарович, президентка, Хорватія

No. 15: Нікола Стерджен, перша міністерка Шотландії, США

No. 16: Ніккі Гейлі, посол ООН, США

No. 17: Ерна Солберг, прем’єр-міністерка, Норвегія

No. 18: Ельвіра Набіулліна, Голова Центрального банку Російської Федерації

No. 19: Пен Ліюань, перша леді, Китай

No. 20: Гілларі Клінтон, колишня кандидатка у президенти, США

No. 21: Даля Грибаускайте, президентка, Литва

No. 22: Керсті Кальюлайд, президентка, Естонія

 

З англійської переклала Ганна Аргірова

Photo – BBC

Джерело: Forbes

Більше публікацій
Більше публікацій Редактор
Більше публікацій Статті