Головна Статті Жінки й чоловіки в депутатських комісіях міськрад обласних центрів — інфографіка

Жінки й чоловіки в депутатських комісіях міськрад обласних центрів — інфографіка

4
1,052

Найбільше жінок у депутатському складі в міськраді Чернігова — 29%, найменше — Івано-Франківська та Ужгорода (10% і 8%). Чим вони там зазвичай займаються і до яких комісій входять? Кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» вирішила перевірити склад депутатських комісій усіх обласних центрів і з’ясувала з-поміж іншого, що склад міських рад обласних центрів за статтю доволі сильно відрізняється залежно від міста.

У де факто тимчасових обласних центрах Луганської та Донецької областей аналіз представництва жінок і чоловіків у складі постійних депутатських комісій проводився на основі складу комісій міст Сєвєродонецьк та Краматорськ.

Для класифікації комісій їх поділили на 7 умовних типів:

  • містобудування, земельних відносин та охорони природи;
  • планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку;
  • житлово-комунального господарства та комунальної власності;
  • промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг;
  • освіти, культури, молоді та спорту;
  • законності, депутатської діяльності та етики;
  • охорони здоров’я та соціального захисту населення.

Такий поділ зумовлений різноманітністю назв та проблем, вирішенню яких присвячена робота комісій, в залежності від міста. Наприклад, комісії Івано-Франківської міської ради з питань житлово-комунального господарства та постійну депутатську комісію з питань оренди та приватизації комунального майна відповідно до поділу об’єднали в одну комісію — житлово-комунального господарства та комунальної власності.

Виявилося, що найбільший відсоток жінок входить до складу комісій з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення — 29%. Трохи менше жінок обирають роботу у складі комісій з питань освіти, культури, молоді та спорту — 27%.

Найменшу представленість жінки мають у складі комісій з питань промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг — 9%, а також з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності — 8%.

Читайте також: Закарпаття: В облраді лише 7 жінок, а в області – жодної жінки-мера

Чоловіки для роботи у складі постійних депутатських комісій надають перевагу комісіям з питань: містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони природи» — 22%, планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку — 21% та питань житлово-комунального господарства та комунальної власності — 20%.

Найрідше чоловіки входять до комісій з питань освіти, культури, молоді та спорту — 12%, законності, депутатської діяльності та етики — 11%, охорони здоров’я та соціального захисту населення — 10%.

Читайте також: Блог Наталії Коваль// Будь депутаткою, казали вони…

Варто зауважити, що до складу комісій, які частіше обирають жінки, входить менший відсоток чоловіків. Жінки активніше беруть участь у роботі комісій, присвячених охороні здоров’я та освіти, а чоловіки – в комісіях, які займаються містобудуванням та бюджетом міста.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті