Головна Статті «Жінки мають голос»: українки взяли участь у Конгресі жінок у Польщі

«Жінки мають голос»: українки взяли участь у Конгресі жінок у Польщі

2
526

У Польщі пройшов ювілейний XV Конгрес жінок, який зібрав близько двох тисяч жінок у місті Познань. Гаслом події став вислів «Жінки мають голос».

Жінки з усієї Польщі, різних професій та поглядів дискутували про сучасну освіту, здоров’я, екологію, соціальну політику, економіку рівності, Європу, проблеми міграції, місцеве самоврядування, культуру та політику

Представниці Українського жіночого конгресу взяли участь у заході та долучилися до кількох панелей. Про це розповідають на сторінці організації у фейсбуку.

80% волонтерського руху складають жінки

Світлана Войцеховська на Польському конгресі жінок
Світлана Войцеховська на Конгресі жінок

Співзасновниця УЖК Світлана Войцеховська взяла участь у дискусії «Світ, Європа, Україна». Говорили про те, як війна в Україні змінила геополітичний баланс сил у світі та Європі.

Войцеховська розповіла польським партнеркам, що відбувається зараз в Україні та чим живуть українські жінки. Та наголосила, що жінки мають грати ключову роль у процесах відбудови.

«За півтора роки ми показали як жінки, як і весь український народ, вміють гуртуватися, налагоджувати горизонтальні зв’язки та вирішувати питання у надзвичайних ситуаціях.

Українська армія налічує більше жінок, ніж будь-яка країна в НАТО. 80% волонтерського руху складають жінки, вони створюють бізнеси та релокують існуючі», — зазначила Світлана Войцеховська.

Окремо на конгресі обговорили ситуацію в українській освіті. Спікерки відзначили, що нині дітям важко вчитися, «коли зруйновані школи, університети, а ворожі ракети вбивають викладачів. Важко навчати, коли немає світла та інтернету, коли безсонна ніч через тривогу і обстріли».

Розвіяти міфи про українок

Ще однією важливою темою обговорення на конгресі стала адаптація українських мігранток. Участь у дискусії «На еміграції» взяли представниці із України —керівниця освітнього кластеру «Мрій Дій» Лариса Жигун та підприємиця, власницю мережі пекарень «Булка» Олена Штихан.

Дискусія мала на меті розвіяти міф , що жінки з України досі працюють лише за найменш затребуваними кваліфікаційно професіями, а ще — бояться розвиватися у кар’єрі.

Лариса Жигун
Лариса Жигун

З-поміж іншого, Лариса Жигун закцентувала на тому, що освітній компонент є найнагальнішим, який постає перед українськими мігрантками.

«Ми сконцентровані на підвищенні кваліфікації українських освітян із одного боку, а з іншого — працюємо над забезпеченням якісних освітніх послуг для українських мігранток у Польщі.

Зараз ми бачимо тенденції того, що діти стають більш конкурентноспроможними, розвивають м’які навички, багатомовні, вчаться гнучкості, адаптивності. І можуть далі продовжити навчання у будь-якому вищому навчальному закладі Європи.

Це дає їм безперечну перевагу в майбутньому не тільки на українському ринку праці, але й на польському, та загалом міжнародному», наголосила Лариса Жигун.

Читайте також: Ольга Айвазовська: Державі треба думати, як мотивувати українок та українців повертатися додому

У свою чергу, підприємниця Олена Штихан під час виступу зазначила, що для того, аби досягнути успіху, потрібно багато вчитися, особливо вивчати мову та законодавство:

«Зараз ми бачимо тенденції того, що діти стають більш конкурентноспроможними, розвивають м’які навички, багатомовні, вчаться гнучкості, адаптивності, і можуть далі продовжити навчання у будь якому вищому навчальному закладі Європи.

Це дає безперечну перевагу їм в майбутньому не тільки на українського ринку праці, вале й на польському, та загалом —міжнародному».

Олена поділилася своїм шляхом реалізації та розповіла, чому вона обрала саме Польщу для життя та розвитку.

«Навіть маючи вищу освіту та професію, щоб іти працювати за фахом треба знати польську мову. Тому всім жінкам, які хочуть відкрити бізнес, я рекомендую почати з вичення мови та польського законодавства. Іншим важливом аспектом є люди. Так, місцева жінка допомагала вивчити мову та локальні особливості.

Найстрашніше — це невідомість, але з цим допомагають впоратися люди. І я хочу заохотити всіх жінок, які намагаються побудувати бізнес в еміграції, не боятися, вчитися і пробувати», — підсумувала Олена Штихан.

Читайте також: Сила в нас: про що говорили на Конгресі жінок у Польщі?

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті