Головна Статті Жіноче лідерство та політична участь: як долучатися до ухвалення рішень у громадах?

Жіноче лідерство та політична участь: як долучатися до ухвалення рішень у громадах?

5
592

Збільшити кількість хлопців та дівчат, які відвідують гуртки. Відкрити соціальну пральню. Чи заснувати соціальне таксі, щоб маломобільні жителі брали участь у житті громади та вирішували свої справи. Усе це наслідок гендерно орієнтованого врядування.

Що таке гендерно орієнтоване врядування, як воно допомагає громаді, і з чого почати шлях до заповадження гендерночутливих послуг? Це теми, які розкриває онлайн-курс «Жіноче лідерство та політична участь жінок». Його розробили тренерки Національного Демократичного Інституту. Курс доступний для вивчення на платформі EdEra.

«Ми можемо бачити навколо себе багато активних жінок, але якщо говорити у розрізі ухвалення рішень, то дуже часто жінки, які компетентні, професійні, можуть вирішувати багато питань, «ховаються» на посадах секретарок, заступниць або ж навіть просто консультанток.

Мені здається, що страх бути лідеркою це те, що жінкам дуже часто навіюють із дитинства гендерні стереотипи. На мою думку, цей курс для жінок насамперед про впевненість і видимість, він дає віру у свої сили і, звісно, посилює компетенції, щоб жінки були не просто активними, а ставали лідерками», говорить очільниця громадської організації «Інститут Креативних Інновацій» Вікторія Безсмертна.

Команда «Інституту Креативних Інновацій» закликає українок проходити онлайн-курс, щоб активно долучатися до ухвалення рішень у своїх громадах.

Читайте також: Як протидіяти сексуальному насильству — новий навчальний курс від «Ла Страда-Україна»

Розвивати жіноче лідерство та робити жінок видимими

Онлайн-курс «Жіноче лідерство та політична участь жінок» складається із шести модулів, які розкривають такі теми:

  • жіноче лідерство крізь призму історії та сьогодення;
  • участь жінок в ухваленні рішень: від першого кроку до представництва;
  • комунікаційна стратегія лідерки та співпраця з медіа;
  • гендерно орієнтоване врядування як вимога часу;
  • побудова коаліцій задля досягнення цілей;
  • підготовка та написання гендерночутливих проєктів;

До створення курсу залучили українських та міжнародних експерток, які працюють задля того, щоб розвивати жіноче лідерство та робити жінок видимими. Також він має багато практичних прикладів та порад, щоб втілювати набуті зання на практиці.

Зареєструватися на курс можна тут

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті