Головна Статті Жіночі протести в Лондоні: вбивство Сари Еверард і політика

Жіночі протести в Лондоні: вбивство Сари Еверард і політика

2
1,435
Лондон, вбивство Сари Еверард

Викрадення та загибель мешканки Лондона Сари Еверард спричинило хвилю обурення не лише у суспільстві, соцмережах та ЗМІ, а й у парламенті Великої Британії.

Тисячі жінок розказують про переслідування, побої, про свій страх ходити вулицями. Суспільство збурене і вимагає ефективних кроків від поліції і влади, щоб зупинити гендерно обумовлене насильство.

Що відбулося:

Сара Еверард
Сара Еверард

3 березня о 9 вечора Сара Еверард поверталася додому від друзів добре освітленою вулицею Лондона. Але додому вона так і не дійшла. Тиждень тривав пошук зниклої, зрештою поліція заарештувала підозрюваного у викраденні і вбивстві жінки. Ним виявився поліцейський, співробітник Командування парламентської і дипломатичної охорони поліції Лондона Вейн Казенс. Наступного дня після арешту знайшли тіло зниклої.

Британки почали виходити на вулиці міст, щоб вшанувати пам’ять загиблої. Акції #reclaimthesestreets (#ПовернутиВулиці) проходять у багатьох містах Великої Британії.

У Лондоні біля стихійного місця жалоби, куди люди приносять квіти і свічки, на вихідних почали збиратися люди. У суботу акцію пам’яті Сари Еверард, яка почали переростати у протести проти насильства щодо жінок, розігнала поліція. Кількох жінок заарештували.

Політики засудили дії поліції під час розгону мирної акції.

Лідер Партії ліберальних демократів Ед Дейві закликав очільницю столичної поліції Крессіду Дік подати у відставку.

Міністерка внутрішніх справ Пріті Патель та мер Лондона Садік Хан вимагають пояснень від столичної поліції. Представниця Консервативної партії, очільниця парламентського комітету з питань жінок та рівних можливостей Керолайн Ноукс зробила заяву, що була шокована діями поліції. Поліція пояснює свої дії забороною на масові зібрання через загрози, пов’язані в COVID-19.

Кампанії проти насильства тривають. Відверті заяви лунають від знаменитостей, громадських діячів і діячок, політиків і політикинь.

Акторка Наталі Еммануель, відома своєю роллю у серіалі «Гра престолів», написала у твіттері, що вперше побачила ексгібіціоніста, коли їй було 10 чи 11 років, і з тих пір часто зазнавала різних форм сексуальних домагань.

Читайте також: У Мексиці жінки протестують проти насильства: захоплено адмінбудівлі

«Коли мені був десь 21 рік, два підлітка запустили руки мені під спідницю. Я відчувала себе приниженою. Агресивна поведінка чоловіків спустошує жінок. Ми не можемо постійно про це кричати. Чоловіки нарешті повинні почати стримувати себе і інших чоловіків і хлопців. Ми стомилися», – написала Наталі Еммануель.

Про те, що жінкам буває страшно просто ходити вулицями, написала й депутатка парламенту Дайан Еббот.

«Навіть у моєму віці, коли я сама йду ввечері вулицею і чую чоловічі кроки, я відразу переходжу на інший бік вулиці. Я звикла до цього, я звикла остерігатися. Але так не повинно бути», – написала 67-літня депутатка Діана Еббот 11 березня.

Під час обговорення у парламенті лейбористка Джесс Філліпс зачитала прізвища 118 жінок, які за останній рік загинули від рук чоловіків.

«Ми рахуємо те, що нас цікавить. Ми рахуємо кількість поправок, кількість людей, які отримують соціальну допомогу. Ми любимо рахувати наші рейтинги. Але ми не рахуємо вбитих жінок», – говорить Джесс Філліпс.

У Палаті лордів баронеса Джонс Моулзкум заявила, що треба запровадити комендантську годину для чоловіків після 6 години вечора, щоб жінки могли спокійно ходити вулицями.

Пізніше баронеса прокоментувала журналістам свою заяву, пояснивши, що таким чином хотіла привернути увагу до проблеми.

У понеділок 15 березня, виступаючи у парламенті Великої Британії, міністерка внутрішніх справ Пріті Патель пообіцяла зробити усе можливе, щоб жінки могли спокійно ходити вулицями. Також вона повідомила, що до кінця року оприлюднить Урядову стратегію боротьби з насильством щодо жінок і дівчат.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті