Home Статті Жіночий рекорд: кандидатки перемагають кандидатів на виборах у США

Жіночий рекорд: кандидатки перемагають кандидатів на виборах у США

0
125

Проміжні вибори у Сполучених Штатах виявились історичними у багатьох сенсах: рекордна кількість жінок висунула свої кандидатури і рекордна кількість – перемогла. Заголовки рясніють жіночими виборчим новинами: до Палати представників обрали наймолодшу кандидатку, вперше перемогу отримали жінки-представниці корінних народів Америки та вперше у Конгресі свої округи представлятимуть дві мусульманки.

Згідно з попередніми результатами проміжних виборів жінки отримають 98 місць у Палаті представників (попередній рекорд – 84 з 435 місць ), багато з них вперше висунули свої кандидатури на виборах.

Як повідомляє Politico, це сталося значною мірою завдяки високій активності такої категорії виборців як «жінки з вищою освітою».

Вперше до Палати представників обрали двох мусульманок: штат Міннесота      представлятиме біженка з Сомалі Ільхан Омар, а Мічиган – Рашида Тлаіб, донька мігрантів з Палестини. Омар отримала 78,4% голосів у Міннесоті, а Тлаіб 89,7% у Мічигані. Обидві представляють Демократичну партію.

Ільхан Омар та Рашида Тлаіб

Ільхан Омар чотири роки жила у таборі для біженців у Кенії. Коли вона приїхала у США, їй було 12 років і вона навіть не знала англійської мови.

Також вперше в історії до нижньої палати Конгресу потрапили дві представниці корінних американських народів: Деб Гааланд (Нью-Мексико) та Шаріс Дейвідс (Канзас).

Представниця Нью-Йорку Александрія Окасіо-Кортес стала наймолодшою конгресвумен, у жовтні їй виповнилось 29 років. Вона отримала 78%, тоді як її суперник-республіканець Ентоні Паппас – 13,8%.

Александрія Окасіо-Кортес

До цього наймолодшою жінкою у Конгресі була 30-на республіканка Еліс Стефаник, яка виграла вибори 2014 року у віці 30 років. Ще одній переможниці цьогорічних перегонів у грудні виповнюється 30 років – Еббі Фінкенауер з першого округу штату Айова.

У Вірджинії демократка Дженніфер Уекстон перемогла кандидатку від Республіканської партї Барбару Комсток.

Кріссі Хаулахан, ветеранка повітряних сил США, перемогла у шостому окрузі Пенсильванії.Демократка Мікі Шеррілл, колишня пілотесса морського гвинтокрила, перемогла у 11 окрузі Нью-Джерсі. Вона зізналась, що вирішила висувати свою кандидатуру тому, що адміністрація Трампа не має «жодної поваги до жінок».

Мікі Шеррілл

У Сенаті жінки теж отримали кілька важливих перемог – загалом 12 жінок стали новообраними сенаторками.

Джеккі Роузен стала сенаторкою від штату Невада. Два роки тому нікому невідома програмістка Роузен виграла вибори до Палати представників. На той час вона не мала досвіду в політиці.

Теммі Болдуїн вдруге виграла вибори та залишилася сенаторкою США від штату Вісконсин. У 1999 році вона стала першою жінкою-представницею штату Вісконсин у Конгресі. У 2013 – першою серед членів Сенату, хто відкрито заявив про свою гомосексуальність.

Перемоги жінок-кандидатів не обмежилися Конгресом – цього року 9 жінок стали губернаторками, а висували свої кандидатури на виборах губернатора 16 жінок.

Одним з перших привітав переможців та переможниць виборів прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Він підкреслив, що жінки отримали найбільше місць у Палаті представників за всю історію.

Стефані Шріок, президентка Emily’s List, організації, яка займається просуванням жінок-представниць Демократичної партії, прокоментувала для The Washington Post: «Це лише початок. Гадаю, ми побачимо ще більше жінок на виборах 2020 року».

Підготувала Наталія Жачек, 50%

Більше публікацій
Більше публікацій Наталія Жачек
Більше публікацій Статті