Home Статті Зміна уряду: поки лише одне міністерство очолила жінка

Зміна уряду: поки лише одне міністерство очолила жінка

0
856

Верховна Рада 9 скликання відправила у відставку уряд Олексія Гончарука і проголосувала за новий склад Кабміну на чолі з Денисом Шмигалем.

В уряді Гончарука новий очільник Кабміну був міністром розвитку громад і територій (його призначили замість Альони Бабак). Керівництво міністерством він поєднував із ще однією урядовою посадою – віцепрем’єра, хоча Бабак цю посаду не обіймала.

Тим часом в уряді Шмигаля лише одне міністерство очолила жінка – Марина Лазебна – та й про ту прем’єр забув, коли представляв усіх майбутніх міністрів у Раді, проте його виправили.

«Отже, зараз я прокоментую. Міністр соціальної політики, кандидат наук, жінка до вашої уваги – Лазебна Марина Володимирівна. Це початок гендерної експансії у цей уряд. Я батько двох доньок, мене важко звинуватити у сексизмі», – зазначив Шмигаль.

Він також заявив, що наразі у Кабінеті міністрів є чотири вакантні посади. За його словами, для того, щоб їх заповнити, насамперед «ведуть перемовини з жінками».

Марина Лазебна стала міністеркою соціальної політики. Вона родом із Київщини, пише Українська правда. Освіту за фахом «економіст-менеджер» здобула у Київському державному університеті імені Шевченка.

Лазебна на держслужбі з початку 2000 року. Спершу працювала у міністерстві економіки заступником начальника відділу пенсійної реформи та з питань європейської інтеграції України. 

У 2003 – 2011 роках опікувалась соцполітикою та працею у секретаріаті Кабміну. Потім до 2013 року була помічником міністра, очолювала департамент праці та зайнятості мінсоцполітики.

У 2013 році Лазебна очолила Державну службу зайнятості та працювала там до ліквідації відомства у березні 2014 року.

Після того чиновниця залишила держслужбу. Вона зареєструвала ФОП на «консультування з питань комерційної діяльності й керування». У 2018 році жінка задекларувала 799 355 гривень доходу. Значиться серед засновників ГО «Новий соціальний вибір» та «Соціальний порядок».

Минулого року Лазебна вирішила повернутись у державний сектор. Вона виграла конкурс на очільника нової Державної соціальної служби, старт якої запланований на цей рік. 

В останні дні каденції уряд Володимира Гройсмана призначив Лазебну на посаду. Але вже за півтора місяця, на початку жовтня, її звільнили «за власним бажанням».

Нагадаємо, що з 17 членів Кабміну Гончарука 11 – чоловіки, 6 – жінки. Середній вік тодішніх урядовців – 39 років.

Новий Кабмін також старший за попередній на 9,5 років. Середній вік урядовців – 48,5 роки.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті