Перша леді України Олена Зеленська презентувала відеоролик у межах інформаційної кампанії «Звісно, зможеш!» У відео вона розповіла про подолання нерівності в оплаті праці, а також про те, як сама стикалася з гендерними стереотипами.
Відео інтерв’ю перша леді України поширила у себе в соцмережах.
Читайте також: Гендерний паритет у політиці: які виклики доводиться долати Україні?
Зокрема, Зеленська розповіла, ким мріяла стати в дитинстві й на що орієнтувалася, обираючи майбутню професію. Вона зізналася, що добре пам’ятає, як мріяла стати спочатку вчителькою, а потім стюардесою.
«У мене був період, коли я хотіла бути вчителькою, тому що подобалися якісь вчительки в школі. А був цікавий період, коли я чомусь хотіла стати стюардесою. Але це бажання швидко зникло, тому що було завдання написати твір про те, ким ти хочеш стати. Я написала про стюардес і не змогла з себе витиснути більше ніж один листочок тексту. І тоді я зрозуміла, що крім красивої уніформи нічого про стюардес не знаю: ні чим вони займаються, ні як ця робота виглядає. Я зрозуміла, що це несерйозний підхід до того, як ти обираєш собі професію. І на якийсь час залишила цей жанр мрій. Здебільшого це були типові жіночі професії, які я хотіла обрати, коли була маленькою», — поділилася Олена Зеленська.
Обрала професію всупереч батькам
Також Олена Зеленська зізналася, що батьки були проти її рішення стати сценаристкою гумористичних шоу попри те, що вона здобула фах архітекторки на будівельному факультеті Криворізького національного університету.
«Це було всупереч бажанню батьків і дорослих оточуючих. Бо в той момент це не можна було взагалі назвати професією.
Так, було заперечення в моїх батьків. Їм було дуже страшно на нас обох дивитися із моїм майбутнім чоловіком. Бо ми обоє обрали цю професію.
Зараз, згадуючи, який шлях ми пройшли, розуміємо, що це була велика школа життя. Ми створили те, чого не було. Ми створили з нуля, і це склалося у великий бізнес. Це приваблює мене навіть зараз. Саме ця думка, що ми змогли», — поділилася вона.
Олена Зеленська також зізналася, що сама мала стереотипи щодо роботи жінок. Зокрема, коли під час декрету почала працювати, то сама сказала, що має отримувати меншу зарплату, адже працює менше часу.
Батьківство — це рівність
За словами першої леді, жінки часто ставлять перед собою стіни самостійно, стверджуючи, що «я цього не гідна або я недопрацювала». Проте «головне — це якість роботи. Тільки це об’єктивно».
Перша леді зазначила, що коли люди бачать чоловіка з дитячим візочком, одні називають його героєм, а інші дорікають, що ним крутить дружина.
Хоча батьківство, як підкреслила Зеленська, це — рівність, адже жінка, яка народила вперше, знає про батьківство не більше, ніж чоловік, який уперше став батьком.
Читайте також: Михайло Корюкалов: Гендерна рівність — це про те, як нам стати сильнішими
Нагадаємо, що у вересні цього року в Україні стартувала кампанія «Звісно, зможеш!». Вона сприяє подоланню стереотипів, приверненню увагу до проблеми гендерного розриву в оплаті праці між чоловіками та жінками, а також закликає до спільних зусиль із підтримки професійної реалізації жінок та їхнього рівного представлення в будь-якій сфері.
«Мені дуже хотілося передати кожній українській жінці саме те, що винесено в заголовок кампанії: так, звісно, зможеш! Усе, що захочеш! Вір у себе та не бійся!», — наголосила Зеленська.