Головна Статті Заборона сексуальних домагань: як у Франції застосовують новий закон

Заборона сексуальних домагань: як у Франції застосовують новий закон

0
928
  1. Упродовж останніх вісьмох місяців французькі суди наклали 447 штрафів відповідно до нового закону про боротьбу з сексуальними домаганнями до жінок на вулицях. Про це повідомляє ВВС.

Французькі парламентарі прийняли відповідний закон у другому читанні після того, як влітку 2018 року всю країну збурило відео з побиттям дівчини в Парижі.

 

Мова йде про інцидент, що стався із 22-річною студенткою Марі Лягєрр. Коли дівчина йшла ввечері в Парижі, чоловік почав свистіти, видавати непристойні звуки і дозволив собі сексуальні коментарі на її адресу. Дівчина крикнула йому: «Замовкни!». Після цього чоловік наздогнав її й вдарив так сильно, що вона впала. Відео інциденту з камер відеоспостереження було поширене, а цей випадок набув розголосу. У жовтні 2018 року чоловік був засуджений до одного року обмеження волі, з них шість місяців він провів у в’язниці, ще півроку – умовний термін. Якщо кривдник порушить закон у наступні три роки, він муситиме відсидіти за ґратами ще шість місяців.

Закон передбачає штраф за домагання від 90 до 750 євро. Перше покарання через місяць після прийняття закону отримав чоловік, який ляснув жінку по сідницях і зробив їй непристойні зауваження в автобусі. Суд засудив його до трьох місяців ув’язнення і змусив сплатити 300 євро штрафу.

Державна секретарка з питань гендерної рівності Марлен Шьяппа повідомила, що кількість справ демонструє дієвість подібних заходів.

«Багато хто з вас говорив нам, що це ніколи не спрацює, що ми не зможемо визначити образливу сексистську поведінку», – сказала вона під час виступу в парламенті й пообіцяла, що стримуючий фактор «посилиться».

Однак вона наголосила на тому, що для боротьби з онлайн-образами необхідно зробити більше, заявивши, що деякі платформи, такі як Twitter, не допомагають у виявленні осіб, що стоять за обліковими записами, та не сприяють видаленню шкідливого контенту.

Франція веде боротьбу з сексуальним насильством різними методами. Так, у країні є власний аналог руху #MeToo – #BalanceTonPorc, який так само набирає обертів.

За даними Фонду Жана Жореса, з різними формами сексуальних домагань регулярно стикається значна частина французьких жінок: 50% опитаних зізналися, що час від часу вислуховують сексистські зауваження на свою адресу; 45% – що часто стикаються з «грубими жестами сексуального характеру» з боку чоловіків.

50%

Фото: humanrights.org.ua
Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті