Головна Статті 1850 статей і текст про українську генералку: результати «WikiGap 2020»

1850 статей і текст про українську генералку: результати «WikiGap 2020»

0
1,165
Колаж зі світлинами героїнь статей, написаних у рамках WikiGap 2020

Упродовж березня в українській Вікіпедії відбувся марафон WikiGap — кампанія, яка має на меті розповісти світові про видатних жінок та зменшити гендерну нерівність у Вікіпедії.

Кампанія включала онлайн-марафон, у рамках якого користувачі й користувачки Вікіпедії протягом березня створювали статті про видатних жінок. Крім того, під час WikiGap було організовано зустрічі в Києві та Маріуполі, а також загальнонаціональний онлайн-вебінар. За результатами WikiGap лише за місяць в українській Вікіпедії було створено або суттєво поліпшено 1850 статей про видатних жінок і на суміжні теми.

Читайте також: Як потрапити у Вікіпедію? (+ шаблон статті)

Статистика показує, що на жінок припадає лише приблизно одна сьома усіх наявних біографічних статей в українській Вікіпедії. Метою проєкту WikiGap є боротьба із гендерним дисбалансом у Вікіпедії, а також підвищення видимості жінок і їхнього внеску в різні сфери життя.

У рамках WikiGap до творення української Вікіпедії — найбільшої енциклопедії українською мовою — долучилося кілька сотень людей.

«Близько 245 учасників та учасниць WikiGap створили принаймні одну статтю в українській Вікіпедії. У зустрічах WikiGap взяли участь 150 людей. Приємно, що понад 100 людей скористалися можливістю долучитися до онлайн-вебінару, який ми провели 31 березня», — розповіла Єлизавета Чеховська, менеджерка з комунікацій ГО «Вікімедіа Україна».

Важливим фокусом кампанії була не лише кількість створених статей, але й їхня якість. Кілька статей, опрацьованих під час WikiGap, отримали статус «доброї», яким відзначають найбільш якісні статті української Вікіпедії. Наприклад, такими стали статті про українську громадську діячку і меценатку XVII століття Галшку Гулевичівну та американську рок- співачку Дженіс Джоплін. Також у межах WikiGap була створена стаття про американську співачку й активістку за права афроамериканців Одетту, яка стала мільйонною статтею в українській Вікіпедії.

Учасники та учасниці місячника найчастіше обирали дописувати у Вікіпедію про письменниць (понад 200 статей). За національною приналежністю найбільше статей створено про американок, росіянок та українок.

Утім, у рамках WikiGap вікіпедист(к)и писали про жінок різного походження та різних професій — наприклад, про хімікинь, дзюдоїсток, суддів, шпигунок, мандрівниць-дослідниць, іхтіологинь та військових фотографинь.

Наприклад, у березні з’явилися статті про Сабіху Касиматі — албанську вчену-іхтіолога та першу албанку, яка отримала вищу освіту, а також про Барбару де Аленкар — бразильську революціонерку, яка вважається першою політичною ув’язненою незалежної Бразилії.

Серед статей про відомих українок — українська контррозвідниця і друга жінка-генерал в історії незалежної України Юлія Лапутіна; перша українська жінка-режисер Ірина Дєєва; видатна українська вчена в галузі хімії Віра Портнягіна.

Також з’явилися такі оглядові статті, як Жінки і відеоігриЖінки в архітектуріЖінки у венчурному капіталі.

WikiGap в українській Вікіпедії є частиною міжнародної кампанії WikiGap, яка була ініційована у 2018 році Міністерством закордонних справ Швеції та некомерційною організацією «Вікімедіа Швеція». Українська Вікіпедія традиційно долучається до WikiGap з початку заснування проєкту. Цьогоріч кампанію «WikiGap 2020» в Україні організовували Посольство Швеції в Україні, ГО «Вікімедіа Україна», Національний Демократичний Інститут (НДІ) та Фонд ООН у галузі народонаселення (за підтримки Grammarly Kyiv та Beetroot Academy).

50%

Фото: wikimediaukraine.wordpress.com
Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті