Головна Статті 8-годинний марафон «Час жіночого лідерства» став рекордом України

8-годинний марафон «Час жіночого лідерства» став рекордом України

1
949

«Час жіночого лідерства» визнали найдовшим загальнонаціональним жіночим марафоном і внесли до реєстру рекордів України.

Онлайн-захід тривав вісім годин поспіль та об’єднав близько чотирьохсот учасниць із усіх областей країни.

Експерт Національного реєстру рекордів зазначив: «Сьогодні відбулася унікальна подія. На жаль чи на щастя, чоловіки ще не спромоглися так організуватися. Фіксую рекорд: вісім годин і три хвилини, охоплення фантастичне – понад чотириста активісток».

Марафон "Часі жінчого лідерства" - рекорд України

Читайте також: Вісім способів відсвяткувати 8 Березня з користю

Учасниці марафону проголосили маніфест.

«Важкі часи оприявнюють справжніх лідерів. І з’ясувалося, що такі лідери — це лідерки. Саме жінки виявилися більш ефективними в кризові часи. Це показує досвід країн, яким краще вдавалося впоратися зі спалахом COVID-19, зокрема Данії, Ефіопії, Ісландії, Німеччини, Нової Зеландії, Словаччини та Фінляндії, де на чолі урядів стоять жінки. Попри те, що Україна піднялася в Індексі гендерного розриву (Global Gender Gap Report) на шість сходинок і посіла 59-е місце, найгіршою в країні залишається ситуація із забезпеченням політичних прав жінок. Нині в українському парламенті майже 21% жінок, що не відповідає європейським стандартам гендерної рівності», – ідеться у документі.

У марафоні взяли участь віцеспікерка Верховної Ради Олена Кондратюк, віцепрем’єрка із євроінтеграції Ольга Стефанішина, перша заступниця глави МЗС Еміне Джапарова, народні депутаки Інна Совсун і Марина Бардіна, заступниця міністра економіки Світлана Панаіотіді, правозахисниця і журналістка Лариса Денисенко, а також Олена Єна, директорка програми «Жінки-лідерки» Національного демократичного інституту.

У перші дві години говорили про концепцію жіночого лідерства з модераторкою Мариною Клим, потім – про перешкоди й виклики з Іриною Виртосу. Згодом перейшли до теми жіночої солідарності, підтримки й мережування з Галиною Падалко. А завершила марафон Ірина Славінська з темою про жінок у політиці та протидію сексизму.

Організатори – Громадська експертна рада з гендерних питань при МФО «Рівні можливості» у Верховній Раді України спільно з Інститутом розвитку регіональної преси, а також за інформаційної підтримки платформи «Жінки – це 50% успіху України» й «Поваги. Кампанії проти сексизму в медіа і політиці».

Захід організовано в партнерстві з Національним Демократичним Інститутом (НДІ) завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), за фінансової підтримки Швеції та Міністерства закордонних справ, у справах співдружності та розвитку Великої Британії.

марафон "Час жіночого лідерства" - рекорд України

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті