Головна Статті 85% українців і українок позитивно ставляться до жінок, які служать у ЗСУ — опитування

85% українців і українок позитивно ставляться до жінок, які служать у ЗСУ — опитування

2
771

Майже половина опитаних українців та українок вважає, що в Збройних силах України немає нерівності. При цьому 85% опитаних позитивно ставляться до військовослужбовиць. Про це свідчать результати дослідження групи «Рейтинг».

На думку 27% опитаних, нерівності між жінками й чоловіками в ЗСУ є дуже рідкісними, а 21% респондентів вважають їх досить рідкісними. Водночас близько 19% опитаних вважають, що між жінками й чоловіками в ЗСУ розповсюджена нерівність, а 6% вказали, що вона дуже розповсюджена. Ще 33% повідомили, що їм важко відповісти.

Опитування: На скільки розповсюджені нерівності між жінками та чоловіками у ЗСУ?
Опитування: Наскільки розповсюджені нерівності між жінками та чоловіками у ЗСУ?

Щодо рівності загалом, то 67% опитаних вважають, що нерівність між жінками й чоловіками в Україні є рідкісною. А 23% опитаних українців відповіли, що вона є розповсюдженою.

Читайте також: Керолін Норденґріп: як шведська депутатка захищає Україну в лавах ЗСУ

За даними опитування, 51% українців вважають, що жінки не зазнають дискримінації під час проходження служби в ЗСУ, а 55% опитаних вказали, що нинішні умови проходження служби враховують потреби військовослужбовиць.

Опитування: Чи зазнають військовослужбовиці дискримінації у ЗСУ?
Опитування: Чи зазнають військовослужбовиці дискримінації у ЗСУ?

Також опитування показало, що 64% українців однозначно позитивно ставляться до жінок у ЗСУ, 21% — радше позитивно, а близько 3% — негативно.

Опитування: Як ставитесь до війсковослужбовиць та ветеранок
Опитування: Як ставитесь до війсковослужбовиць та ветеранок

Гендерні стереотипи про жінок

«Рейтинг» також досліджував загальне сприйняття гендерних стереотипів. Так, 37% опитаних цілком погоджуються, що головне завдання жінки — народити дітей. 22% — скоріше погоджуються. А 24% респондентів погоджуються, що чоловіки — кращі керівники.

Опитування: Як ставитесь до війсковослужбовиць та ветеранок
Опитування про гендерні стереотипи

Читайте також: Жінки у секторі безпеки та оборони: мотивація, суворий відбір і шлях до керівних посад

Водночас більшість опитаних підтримують думку, що жінки можуть командувати бойовим підрозділом, так само як і чоловіки. А також — що жінкам важче робити кар’єру (із цим погодилися 65% опитаних) та краще займатися небойовими завданнями (підтримують 54% респондентів).

Опитування провели у березні 2023 року на замовлення Незалежної антикорупційної комісії (НАКО) за підтримки Українського ветеранського фонду Міністерства у справах ветеранів України.

В опитуванні методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) взяли участь 2000 респондентів віком від 18 років із усіх областей України, крім тимчасово окупованих територій Криму й Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок.

Помилка репрезентативності дослідження становить не більше 2,2%.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті