Головна Статті МОЗ поширило в Telegram сексистські постери про карантин

МОЗ поширило в Telegram сексистські постери про карантин

5
3,638

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило ілюстрації, що транслюють гендерні стереотипи, пише Zmina.

Малюнки опублікували в офіційному телеграм-каналі «Коронавірус.info». 

Повідомляється, що пости із закликами залишатись удома адміністратори каналу опублікували 2 та 3 травня. Малюнки, на яких зобразили хлопчика, що вчиться, та дівчинку, яка робить вологе прибирання у квартирі, створили разом відома художниця Євгенія Гапчинська та Інститут когнітивного моделювання – київська науково-дослідна компанія, що працює у сфері соціальних комунікацій. На момент цієї публікації пости з малюнками в каналі, який має аудиторію 862 тисячі осіб, переглянули понад 400 тисяч людей. 

Читайте також: Пандемія, коронавірус, карантин: жінки під ударом

Водночас координаторка кампанії «Жінки проти пандемії» Центру прав людини ZMINA Ірина Виртосу вказує, що такі малюнки транслюють гендерні стереотипи та є вкрай недорочними щодо тих умов, у яких через пандемію опинилися жінки:  

«Традиційно, історично – як ми не назвемо, – але саме на жінок збільшилося навантаження з хатньої праці, догляду за літніми батьками, онлайн-навчання дітей тощо. В умовах карантину більшість родин вимушена була обирати, хто поступиться своєю роботою заради родини. І якщо «традиційно» жінки отримували меншу зарплату, то під час економічної кризи родина ухвалюватиме рішення про збереження вищого доходу, а отже, найчастіше жінкам доведеться переходити на «гнучкіший графік» або й узагалі звільнятися», – зауважує експертка. 

Нагадаємо, що нещодавно Міністерство в справах жінок, сім’ї та суспільного розвитку Малайзії вибачилося перед жінками за публікацію сексистських порад про те, як їм треба поводитися під час карантину, спричиненого епідемією коронавірусу. Працівники відомства радили жінкам, зокрема, намагатися не «бурчати» на свого чоловіка, підходити до всього з гумором та фарбуватись. Публікація плакатів обурила місцевих активісток, які нагадали урядовцям про те, що під час карантину в сім’ях підвищується рівень домашнього насильства, а тому поради фарбуватися та одягатися так, щоб подобатися чоловікам, є неприйнятними. 

Читайте також: Уряд Малайзії вибачився за сексистські поради жінкам під час карантину

Відомо, що дві третини (67%) українок віком від 15 років зазнали психологічного, фізичного або сексуального насильства. Найчастіше кривдниками виступають партнери жертви. Майже три з десяти жінок (28%), у яких був партнер, кажуть, що вони зазнали фізичного або сексуального насильства з його боку. За один тиждень карантину тільки в Києві соціальні служби та поліція зафіксували майже пів тисячі звернень щодо домашнього насильства. Також, за попередніми результатами опитування, проведеного в період карантину Центром прав людини ZMINA, близько 40% українських жінок потребують психологічної допомоги.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті