Головна Статті У США дев’ять жінок-губернаторок – і це рекорд для країни

У США дев’ять жінок-губернаторок – і це рекорд для країни

0
796
Кеті Гочул, губернаторка штату Нью-Йорк
Кеті Гочул складає присягу

Дев’ять штатів, у яких на сьогодні є жінки-губернатори: Орегон, Нью-Йорк, Алабама, Канзас, Нью-Мексико, Мен, Південна Дакота, Айова та Мічиган. Дев’ятою жінкою-губернаторкою стала Кеті Гочул, яка нещодавно очолила штат Нью-Йорк.

Про це пише CNN.

Загалом, за даними Center for American Women and Politics (CAWP), Гочул стала лише 45-ю жінкою-губернатором за 245-річну історію США.

Експерти й експертки кажуть, що жінкам важче обиратися губернаторами з кількох причин.

«Найбільшим з них є уявлення про те, що жінки не мають тих лідерських якостей, які необхідні для губернатора (або президента), – прокоментувала Деббі Уолш, директорка CAWP. – Образ губернатора (або президента) як і раніше чоловічий із гендерними стереотипами про те, що чоловіки рішучі та авторитетні».

Читайте також: Кеті Гочул стане першою жінкою, яка очолить штат Нью-Йорк

Уявлення про те, що жінки схильні працювати спільно із чоловіками, допомогло їм бути обраними в законодавчі органи на рівні штату або на федеральному рівні.

За словами Келлі Діттмар, доцентки політології Університету Рутгерса, партійні лідери також традиційно були чоловіками, які набирали кандидатів у губернатори із своїх політичних мереж.

«Одна з переваг приходу Кеті Гочул в тому, що у неї буде 18 місяців, аби довести, що її стиль керівництва ефективний і показати виборцям інший образ того, хто може бути губернатором, – сказала Уолш. – У призначенні Гочул ми бачимо насамперед успішну модель для інших жінок-губернаторів».

Кеті Гочул перебувала на посаді віцегубернатора штату Нью-Йорк із 2015 року. Демократка.

Громадською активісткою стала в університеті, коли очолила студентські протести проти високих цін у книгарні та з вимогою назвати стадіон іменем одного з випускників університету.

Кар’єру політикині розпочала із роботи в органах місцевого самоврядування. У 1994 році стала членкинею міської ради свого рідного міста – Гамбурга.

У цей час також працювала працювала секретарем округу Ері, штат Нью-Йорк.

У травні 2011 року Кеті Гочул перемогла на позачергових виборах до Палати представників. Тоді вона виборола перемогу у чотирьох конкурентів і стала першою демократкою, що перемогла на окрузі за 40 років. Пробула депутаткою недовго, лише до січня 2013 року, коли програла чергові вибори республіканцеві Крісу Лі.

У 2014 році Куомо вибрав Кеті Гочул своєю соратницею на виборах губернатора Нью-Йорка, після його перемоги Гочул стала віцегубернаторкою.

Кеті також відома своїми щорічними поїздками по всіх 62 округах штату і виступами на захист прав жінок.

Очолювала кампанію проти сексуального насильства в університетах.

Призначення Кеті Гочул відбулося після відставки губернатора Ендрю Куомо, яка була пов’язана із секс-скандалом.

Маловідомі факти про жінок-губернаторок у США

Вайомінг був першим штатом, губернатором якого стала жінка. Губернаторка Неллі Тейло Росс виграла позачергові вибори в 1925 році, щоб замінити свого чоловіка після його смерті.

Неллі Тейло Росс перша жінка-губернаторка США
Неллі Тейло Росс

В Арізоні було чотири жінки-губернатора – більше, ніж в будь-якому штаті. Вони були від обох основних партій, і троє із них переобиралися на два терміни поспіль.

Із 45 жінок-губернаторок 30 були вперше обрані самі; троє змінили своїх чоловіків, а 12, включаючи Гочул, стали губернаторами по Конституції.

У 1975 році Елла Грассо із Коннектикуту стала першою жінкою, обраною губернатором за власним правом.

Три кольорові жінки були губернаторками: республіканка Ніккі Хейлі з Південної Кароліни, республіканка Сюзана Мартінес з Нью-Мексико і демократка Мішель Лухан Гриша з Нью-Мексико. Ні чорношкірі, ні індіанські жінки ніколи не обіймали посади губернаторів.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті