Головна Статті 50 лідерок: Forbes Ukraine розповів про жінок, які наближають перемогу

50 лідерок: Forbes Ukraine розповів про жінок, які наближають перемогу

1
1,662
Лідерки Forbes Ukraine

Новий випуск журналу Forbes Ukraine помістив на обкладинку дев’ятьох українських лідерок, які «рухали бізнес, суспільство та мистецтво у найскладніший рік сучасної історії України».

Серед героїнь — парамедикиня, волонтерка, командирка підрозділу «Янголи Тайри» Юлія Паєвська («Тайра»), волонтерка, парамедикиня, керівниця медичної служби «Ульм» Аліна Михайлова, правозахисниця, голова організації «Центр громадянських свобод» Олександра Матвійчук, поетка, співзасновниця та головна редакторка «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка, координаторка гуманітарного складу HelpUkraineCenter, CEO Superhumans Center Ольга Руднєва, журналістка, керівниця проєкту «Парк корупції» Ярослава Гресь, журналістка, головна редакторка онлайн-видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва, голова наглядової ради Master Zoo Поліна Кошарна, директорка з управління персоналом та побуту Ferrexpo в Україні Анна Адом.

Обкладинка Forbes Ukraine: 50 лідерок України
Обкладинка Forbes Ukraine

Про це повідомили на сайті видання. У випуску також розповіли історії про 50 лідерок з таких сфер, як бізнес, армія, наука, волонтерство та громадянське суспільство, які ведуть країну до перемоги.

«Ціль — перемога над агресором! І це моя ціль і ціль мільйонів моїх співвітчизників і співвітчизниць. Тож на цій обкладинці мусять бути ще без перебільшення мільйони жінок, бо перемога здобувається спільними зусиллями. Кожна з наших жінок — лідерка і бійчиня, просто масштаби у кожної свої, але це не применшує значущості того, що ми робимо», написала Юлія Паєвська.

Читайте також: Юлія Паєвська отримала нагороду «Найхоробріша жінка світу»

Ми всі стали за цей час надлюдьми. Ми всі стали наджінками

Ольга Руднєва у фейсбуку прокоментувала свою участь у проєкті, а також згадала історії жінок, які активно включилися у роботу, волонтерство на початку повномасштабного вторгнення, і досі продовжують підтримувати тих, кому це необхідно

«Незнайома мені дівчина написала, що вона ніколи не їздила далі, ніж робота. Жалюгідні п’ять кілометрів щодня. Коли почалося повномасштабне вторгення, вона забрала дитину та декілька діб їхала за кермом. «Олю, — я тільки через два тижні зрозуміла, що виїхала на корпоративній машині, — написала мені вона, — і тепер я маю її повернути. Але я не впевнена, що зможу це все повторити ще раз».

Темою випуску Forbes Ukraine сали українські лідерки

Інша майже півроку без зупинки збирала гроши та купували пікапи. Гнала через кордон, знов шукала гроші, щоб полагодити, віддавала хлопцям на передову, і знов збирала гроші. Майже без зупинки, без сну, без дозволу на відпочинок.

Ще одна чудова дівчина блокувала російські фури на кордоні з Польщею. Збирала тисячні мітинги, ставала перед кабінами вантажівок і нікуди не рухалася, доки до неї не прислухалися.

Ще одна стала снайперкою. До того в неї був свій бізнес. А інша — парамедиком. А Руся — зв’язною в свої 18 років. І поки вони робили свою роботу на передовій, інша крута дівчинка збирала жіночу гуманітарку, разом із нами роздавала легкі бронеплити, шила жіночу форму та складала в коробки тампакс і гігієну на передову.

Читайте також: Олена Кондратюк: Героїзм українських жінок захоплює весь світ

Хтось їхав у сіру зону, щоб надати медичну допомогу. Хтось евакуював дітей із-під обстрілів. Хтось працював, щоб донатити на дрони, хтось купував дрони. А хтось їздив у гарячі точки, щоб розповісти про війну всьому світу.

Кожна з цих жінок має бути на обкладинці Forbes. Кожна має бути в рейтингу жінок, які робили все, що можливо. Бо ми всі стали за цей час надлюдьми. Ми всі стали наджінками. Сьогодні 50 жінок, які увійшли до рейтингу Forbes Ukraine, розповідають історії мільйонів. Сьогодні 9 жінок, які потрапили на обкладинку, уособлюють в собі тисячі тих, хто доклався і продовжує докладатися до перемоги. Бути серед них — великий кредит довіри мені і нашій команді Superhumans Center. Віра вас всіх в те, що далі зможемо зробити ще більше, бо маємо перетворити Україну не лише на націю переможців, маємо довести світу, що ми нація суперлюдей. Отже, не зупиняємось».

Лідерство не має гендеру

Поліна Кошман згадала, що війна навчила її ухвалювати рішення.

«Роби, що можеш, що вмієш, просто роби. Війна навчила ухвалювати рішення. Можливо найскладніші з них ще попереду, але й одні з найважливіших уже зроблено. З ними ще раз переконуєшся, що лідерство не має гендеру, але жіноча енергія інша — ми це відчували і в мирному житті», прокоментувала Поліна Кошман свою участь у проєкті Forbes Ukraine.

Розповідаючи про статтю, Ярослава Гресь наголосила, що радіє спільним планам та тій підтримці, яку дають одна одній лідерки в Україні.

Севгіль Мусаєва подякувала команді Forbes Ukraine, що звернули увагу на тему жіночого лідерства.

«У кожної з героїнь цього спецпроєкту свій шлях — повний випробувань та подолання стереотипів. Шлях, який вони проходять разом із країною у ці найважчі часи. Кожна історія унікальна та заслуговує на увагу, кожна історія чомусь вчить», — написала Севгіль Мусаєва.

Але роль кожної і кожного абсолютно важлива

Мар’яна Савка подякувала всім, хто привітав її з потраплянням на обкладинку Forbes та розповіла про цінність ідеї «роби, що можеш».

«У період цієї повномасштабної війни часом просто соромно за те, як мало всього вдається встигнути зробити перед лицем страшної загрози. Мені уже чимало років і, вочевидь, треба жити і працювати якомога довше, щоб наприкінці життя можна було сказати, що зробила все, що могла.

Роби, що можеш. Це дуже правильний меседж. Він не те, що заспокоює. Він врівноважує. Нам не треба спокою. Мені взагалі здається, що його зараз загрозливо багато. Нам не треба заспокоєння. Нам треба постійно діяти. У кожного з нас різні можливості, різні масштаби, різні середовища це цілком нормально. Але роль абсолютно кожного і кожної абсолютно важлива. Ніхто з нас у цей час не має права казати: та яка з мене користь, та що я можу. Ми можемо, та ні, ми маємо місію всі разом змогти подолати цю страшну гідру і створити найкращу країну», прокоментувала Мар’яна Савка.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті