Головна Статті Юлія Паєвська отримала нагороду «Найхоробріша жінка світу»

Юлія Паєвська отримала нагороду «Найхоробріша жінка світу»

1
882

Українська парамедикиня й волонтерка Юлія Паєвська отримала у Вашингтоні міжнародну премію IWOC — «Найхоробріша жінка світу». Церемонія нагородження відбулася у Білому домі, пише Суспільне.

Премія «Найхоробріша жінка світу» — це американська нагорода, яку щорічно присуджує Державний департамент США жінкам із усього світу, що проявили лідерство, відвагу, винахідливість і готовність до самопожертви заради інших, особливо у просуванні прав жінок.

Цьогоріч на нагороду також номінували 12 жінок із усього світу. Серед них ефіопська журналістка Меаза Мохаммед, яка на своєму каналі новин у YouTube ділиться історіями маргіналізованих груп; лікарка із Афганістану Закіра Хекмат, яка допомагає біженцям; юристка Даніель Дарлан із Центральноафриканської республіки, колишня очільниця Конституційного суду країни; Альба Руеда — спеціальна посланниця з питань сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності в МЗС Аргентини, перша відкрита трансгендерна політикиня в країні; правозахисниця із Казахстану Бахитжан Торегожина та польська журналістка Б’янка Залевська, яка із 2014 року висвітлює злочини Росії проти України.

Читайте також: Олена Зеленська, Тайра, Урсула фон дер Ляєн: у ВВС назвали впливових жінок року

Юлія Паєвська отримала нагороду за те, що продемонструвала надзвичайну відвагу, захищаючи Україну від російської агресії.

«Волонтерка Юлія Паєвська таємно знімала відео, на яких було задокументовано усі звірства російських військ, і вона таємно вивезла карту з цими відео, щоб показати світові звірства російських військових. Після того, як її звільнили з полону, вона і надалі використовує свій голос, щоб розповідати про це», — заявили під час церемонії представлення Тайри до нагороди.

Хто така Юлія Паєвська?

Юлія Паєвська — українська військовослужбовиця, парамедикиня, волонтерка та доброволиця; командирка підрозділу «Янголи Тайри» та евакуаційного відділення 61-го війського мобільного госпіталю; дизайнерка, президентка федерації айкідо «Мутокукай-Україна».

15 березня під час евакуації Тайру затримали на блокпосту в селищі Мангуш, що за 15 кілометрів від Маріуполя.

Наприкінці травня інформаційна агенція Associated Press оприлюднила у своєму сюжеті відео, зняте з нагрудної камери Тайри у Маріуполі до того, як вона потрапила в полон. На записі Тайра допомагає людям та показує наслідки ударів російського війська по Маріуполю. Також на відео є фрагмент, як беруть у полон російських окупантів. У відповідь на запитання місцевих жителів, чи будуть лікувати полонених, волонтерка дає ствердну відповідь.

17 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що українська волонтерка Юлія Паєвська повернулась із полону росіян.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті