Головна Статті Командирка підрозділу ЗСУ Оксана Рубаняк отримала відзнаку від РНБО

Командирка підрозділу ЗСУ Оксана Рубаняк отримала відзнаку від РНБО

1
1,379

Командирка одного з підрозділів ЗСУ Оксана Рубаняк («Ксена») отримала відзнаку «Захиснику України» від Ради національної безпеки та оборони. Нагороди також отримали військовослужбовці з Івано-Франківська Назарій Кішак і Роман Мигаль.

Церемонія нагородження відбулася в Києві. Відзнаки вручив керівник Апарату Ради нацбезпеки й оборони України.

«Неочікувано, приємно. У часи захисту власної країни, тотального знищення окупантом української нації немає нічого важливішого за боротьбу. Бо боротьба —  єдиний шанс на існування, перемогу, зміцнення», —  написала Оксана Рубаняк на своїй сторінці у фейсбуку.


Читайте також: Захист і повага: про що говорили на форумі, присвяченому ролі жінок у досягненні миру


Хто така Оксана Рубаняк?

Оксана Рубаняк — командирка одного з підрозділів Збройних сил України. Військовослужбовиця родом із Верховини, проживає в Івано-Франківську. На початку повномасштабного вторгнення Оксані було 19 років. Тоді дівчина записалася в одне з добровольчих формувань Івано-Франківська й допомагала патрулювати місто, аби підтримувати громадський порядок. Із травня 2022 року бійчиня служила кулеметницею у 72 окремій механізованій бригаді імені Чорних Запорожців. Вона була єдиною жінкою у своєму взводі.

У березні 2023 року Оксана Рубаняк отримала поранення під час артилерійського обстрілу у Вугледарі на Донеччині. Військовослужбовиця проходила реабілітацію в Івано-Франківську. Там їй вручили відзнаку «За честь і звитягу». На початку серпня 2023 року «Ксена» після реабілітації повернулася на фронт. У 2024 році перевелася до 153-ї окремої механізованої бригади, де очолила один із підрозділів.

Незадовго до річниці повномасштабного вторгнення Оксана Рубаняк видала збірку віршів «Назустріч смерті».

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті