![](https://50vidsotkiv.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/428503119_2176451539414045_7187541327285893966_n-1024x1024.jpg)
Командирка одного з підрозділів ЗСУ Оксана Рубаняк («Ксена») отримала відзнаку «Захиснику України» від Ради національної безпеки та оборони. Нагороди також отримали військовослужбовці з Івано-Франківська Назарій Кішак і Роман Мигаль.
Церемонія нагородження відбулася в Києві. Відзнаки вручив керівник Апарату Ради нацбезпеки й оборони України.
«Неочікувано, приємно. У часи захисту власної країни, тотального знищення окупантом української нації немає нічого важливішого за боротьбу. Бо боротьба — єдиний шанс на існування, перемогу, зміцнення», — написала Оксана Рубаняк на своїй сторінці у фейсбуку.
![](https://50vidsotkiv.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/428658213_2176451529414046_8112975393262852261_n-1024x537.jpg)
Читайте також: Захист і повага: про що говорили на форумі, присвяченому ролі жінок у досягненні миру
Хто така Оксана Рубаняк?
![](https://50vidsotkiv.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/Oksana-1024x670.jpg)
Оксана Рубаняк — командирка одного з підрозділів Збройних сил України. Військовослужбовиця родом із Верховини, проживає в Івано-Франківську. На початку повномасштабного вторгнення Оксані було 19 років. Тоді дівчина записалася в одне з добровольчих формувань Івано-Франківська й допомагала патрулювати місто, аби підтримувати громадський порядок. Із травня 2022 року бійчиня служила кулеметницею у 72 окремій механізованій бригаді імені Чорних Запорожців. Вона була єдиною жінкою у своєму взводі.
У березні 2023 року Оксана Рубаняк отримала поранення під час артилерійського обстрілу у Вугледарі на Донеччині. Військовослужбовиця проходила реабілітацію в Івано-Франківську. Там їй вручили відзнаку «За честь і звитягу». На початку серпня 2023 року «Ксена» після реабілітації повернулася на фронт. У 2024 році перевелася до 153-ї окремої механізованої бригади, де очолила один із підрозділів.
Незадовго до річниці повномасштабного вторгнення Оксана Рубаняк видала збірку віршів «Назустріч смерті».