Головна Статті Юлія Спориш отримала премію Анни Кляйн

Юлія Спориш отримала премію Анни Кляйн

4
1,126

Українська феміністка, активістка руху за права жінок і керівниця громадської організації «Дівчата» Юлія Спориш отримала премію Анни Кляйн. Про це пише Фонд імені Гайнріха Бьолля.

Анна Кляйн — німецька юристка та політикиня, що була першою феміністкою і сенаторкою в уряді. Премію щорічно присуджують жінкам, які продемонстрували взірцеву відданість втіленню в життя гендерної демократії.

Журі відзначило внесок Юлії Спориш та її організації у боротьбу за гендерну рівність, важливість присутності жінок на керівних посадах та боротьбу із стереотипами.

«Навіть у воєнні часи Юлія Спориш та всі учасниці ГО «Дівчата» продовжують боротися за гендерну рівність. Юлія відіграє активну роль в об’єднанні українського жіночого руху під спільними гаслами, сприяючи зміцненню менших неурядових організацій, низових ініціатив і просто окремих жінок. Своєю діяльністю вона допомагає українським жінкам збільшити їхню присутність в усіх сферах суспільного життя. І зміцнити їхні творчі сили — шляхом обміну знаннями, наставництва, партнерства, фінансової підтримки та допомоги в реалізації проєктів», — пояснює журі.


Читайте також: Лікарка та волонтерка Наталія Лелюх отримала відзнаку за жіноче лідерство


Хто така Юлія Спориш і чим займається громадська організація «Дівчата»?

Юлія Спориш
Юлія Спориш

У 2019 році соціологиня Юлія Спориш заснувала в Києві громадську організацію «Дівчата», аби сприяти сексуальній просвіті та запобігати гендерно зумовленому насильству.

Після воєнного вторгнення Росії «Дівчата» надали допомогу для 150 000 осіб у понад 120 точках по всій Україні.

Команда організації на 99 % складається із жінок. За час війни її чисельність зросла вдесятеро. Організація цілеспрямовано залучає до своїх проєктів переселенок, щоб допомогти їм отримати фінансову незалежність. Усім жінкам, які хочуть мати можливість заробляти на життя для себе та своїх сімей, «Дівчата» пропонують різноманітні навчальні курси — з англійської мови, комп’ютерної грамотності тощо.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті