Головна Статті Як протидіяти сексуальному насильству — новий навчальний курс від «Ла Страда-Україна»

Як протидіяти сексуальному насильству — новий навчальний курс від «Ла Страда-Україна»

3
990

Громадська організація «Ла Страда-Україна» створила навчальний курс, аби сприяти кращому розумінню явища сексуального насильства, пов’язаного з війною, особливостей надання допомоги постраждалим та засад гендерно чутливого спілкування з ними. 

Навчальний відео-курс «Як протидіяти сексуальному насильству, пов’язаному з війною, та надавати допомогу постраждалим: що має знати кожен та кожна» безоплатний та доступний для вивчення на платформі Prometheus.

Читайте також: Таїсія Рубаняк: Говорити про домашнє насилля як ніколи на часі

У темі сексуального насильства досі багато стереотипів

«Тема сексуального насильства, пов’язаного з війною, на жаль, не є новою для України. Після повномасштабного вторгнення Росії випадки такого насильства почали носити більш масовий характер та стали більш помітними.

Водночас досі у цій сфері багато стереотипів. Наприклад, що таке насильство — це лише зґвалтування, і що від нього страждають лише жінки. Стереотипні уявлення щодо поведінки постраждалої особи та впливу сексуального насильства на її життя, здоров’я, відносини в родині чи громаді та відсутність гендерної чутливості при спілкуванні з нею, можуть привести до завдання ще більшої шкоди та повторної травматизації», — говорить докторка філософії в галузі права, віцепрезидентка ГО «Ла Страда-Україна» Марина Легенька.

Міжнародні стандарти та практичний досвід

Навчальний курс заснований на міжнародних стандартах і поєднує теоретичну базу та практичні компоненти з питань протидії сексуальному насильству, пов’язаному з війною в Україні. 

Курс складається із чотирьох модулів та має на меті дати базові знання про сексуальне насилля повязане із конфліктом, допомогти детальніше розібратися як діяти у випадку вчинення насилля, як правильно спілкуватися із постраждалими та не травмувати їх.

Читайте також: Ольга Стефанішина: Сексуальне насильство під час війни — це воєнний злочин, що не має терміну давності

Як зазначають організатори, інформація у лекціях буде корисною для для всіх, хто цікавиться й хоче більше дізнатися про тему сексуального насильства в умовах війни в Україні. Зокрема, рекомендують пройти навчання особам, які постраждали від такого насильства, стали його свідками, перебувають у ситуації ризику, а також волонтерам/-кам, журналістам/-кам, представникам/-цям громадських організацій, які працюють із постраждалим від війни населенням.

Зображення на головній — ілюстрація ЮрФем

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті