Головна Статті Адвокація інтересів України та ухвалення резолюцій: підсумки поїздки політикинь до Стокгольма

Адвокація інтересів України та ухвалення резолюцій: підсумки поїздки політикинь до Стокгольма

1
888

Альянс лібералів і демократів за Європу (ALDE) на своєму конгресі у Стокгольмі ухвалив кілька резолюцій, які розробили політикині з України. Зокрема, йдеться про резолюції  «Гідність і підтримка осіб, що постраждали від сексуального насильства під час російської війни проти України» та «Підтримка осіб, переміщених через російську війну проти України, в Європі через рік після повномасштабного російського вторгнення».

Про це написала депутатка київської міської ради Євгенія Кулеба.

«Ми зафіксували, а депутати з цим погодилися, що дії Росії — геноцид. Дуже важливо на міжнародному рівні називати речі своїми іменами. Також зафіксували створення фінансових програм, репарацій та програм термінової соціальної та психологічної допомоги для осіб, які постраждали від сексуального насильства під час геноцидальної війни Росії проти України. Зафіксували створення спеціального трибуналу за злочин агресії»,  — написала Кулеба.

Читайте також: Людмила Кицак: Жінки посилюють голос України за кордоном

Уже зараз формується стратегічне бачення щодо завдань та політик нової Європейської Комісії, а ми є частиною цього процесу

У свою чергу, віцепрем’єрка Ольга Стефанішина зауважила, що системна та потужна адвокація всередині європейської ліберальної родини дає конкретні результати для України. Вона розповіла, що через адвокацію, яку, зокрема, здійснюють українські політикині, вдалось досягнути підтримки пришвидшеного членства України у ЄС та НАТО, створити спеціальний трибунал для розслідування злочину агресії проти України, посилити військову допомогу.

Читайте також: Ольга Стефанішина: Сексуальне насильство під час війни — це воєнний злочин, що не має терміну давності

«Особливістю цього конгресу було те, що на ньому були визначені пріоритети лібералів та демократів у межах виборів до Європейського парламенту, що відбудуться через рік. Тобто вже зараз формується стратегічне бачення щодо завдань та політик нової Європейської Комісії, а ми вже є частиною цього процесу  — за столом. Одне з ключових питань, на якому я наголосила під час свого виступу у межах конгресу, в контексті майбутніх реформ в Євросоюзу  — спільне оборонне планування, розвиток оборонної промисловості та повноцінна інтеграція України до структур ЄС і НАТО»,  — підсумувала Ольга Стефанішина.

Увесь цивілізований світ із нами

Під час конгресу також було ухвалено резолюцію щодо швидкого і безперешкодного процесу інтеграції України до ЄС.

Як зауважила депутатка Євгенія Кравчук, ця резолюція є ключовим елементом для забезпечення довготривалого миру та стабільності. 

«Документ закріплює заклики на підтримку реалізації формули миру, об’єднання зусиль для забезпечення прискореного вступу України до НАТО та ЄС, допомоги Україні у її післявоєнній відбудові. А також прискорення підготовки для якнайшвидшого початку переговорів про вступ України до ЄС, бажано до кінця цього року», — наголосила політикиня. 

«Приємно не тільки чути слова підтримки іноземних колег, але й бачити на практиці, що весь цивілізований світ із нами!», — підсумувала Євгенія Кравчук. 

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті