Головна Статті Недопущення сексизму та домагань: Рада схвалила закон про соцзахист військових

Недопущення сексизму та домагань: Рада схвалила закон про соцзахист військових

2
1,443

Верховна Рада підтримала законопроект №10313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист», пише Міністерство оборони України.

Документ передбачає низку норм, спрямованих на посилення соціального захисту військовослужбовців та забезпечення їхніх прав.

«Я хочу подякувати народним депутатам за оперативне рішення. Ухвалений законопроект передбачає тривале, за потреби, лікування військовослужбовців, зокрема, і за кордоном, прибирає таке поняття як обмежено придатний, фіксує виплати під час лікування протягом 12 місяців та закріплює норми психологічної допомоги.

Усі ці та інші норми допоможуть посилити систему соціального захисту військовослужбовців і вирішити низку викликів, що стояли перед Силами оборони», — наголосила заступниця міністра оборони Наталія Калмикова.


Читайте також: В Україні створили освітній курс з протидії домаганням у війську


Серед іншого, законопроєкт регулює право на одноразову відпустку під час народження дитини та можливість звільнення від службових обов’язків жінок на період хвороби дитини. Також документ містить норми, що стосуються недопущення порушень, пов’язаних із дискримінацією за ознакою статі чи сексуальними домаганнями.

Протидія дискримінації та розслідування випадків домагань

Так, у розділ щодо загальних обов’язків військових у Статуті внутрішньої служби Збройних сил України додали згадку про сексуальні домагання та дискримінацію за ознакою статі. 

«Поважати бойові та військові традиції, допомагати іншим військовослужбовцям, що перебувають у небезпеці, стримувати їх від вчинення протиправних дій, поважати честь і гідність кожної людини, не допускати порушень, пов’язаних із дискримінацією за ознакою статі чи сексуальними домаганнями», — йдеться в абзаці восьмому статті 11 Закону України «Про Статут внутрішньої служби Збройних сил України».


Читайте також: «Ми змушені воювати на два фронти»: історії жінок у війську


Також у законі згадали про дотримання «принципу забезпечення
рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у службовій діяльності».

Передбачили також, щоб службове розслідування, пов’язане з дискримінацією за ознакою статі та сексуальним домаганням, проводила спеціальна комісія. До її складу мають увійти представники обох статей у рівному співвідношенні, а також психолог (чи психологиня). 

Нагадаємо, раніше на сайті президента України з’явилася петиція щодо протидії сексуальним домаганням та гендерному насильству в ЗСУ. Звернення подали низка громадських організацій («Інститут гендерних програм», «Юридична сотня», «Жіночий ветеранський рух», «Гендер в деталях»).

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті