Головна Статті Адвокатка Амаль Клуні стала спецпредставницею британського МЗС із захисту свободи преси

Адвокатка Амаль Клуні стала спецпредставницею британського МЗС із захисту свободи преси

0
367

Адвокатку ліванського походження Амаль Клуні призначили спецпредставницею уряду Великої Британії з питань свободи преси, повідомляє ВВС з посиланням на британське Міністерство закордонних справ.

За даними видання, Клуні працюватиме з міністром закордонних справ Джеремі Гантом, щоб «боротися з драконівськими законами, які заважають журналістам виконувати свою роботу».

Джеремі Гант заявив, що насильство проти журналістів сягнуло «тривожних рівнів в усьому світі».

Амаль Клуні, яка не отримуватиме за свою роботу платні, каже, що для неї честь взяти на себе такі обов’язки.

«Працюючи в галузі юриспруденції й захищаючи журналістів, я бачила на власні очі, як журналістів атакують і ув’язнюють у спробі змусити їх мовчати і завадити роботі вільних ЗМІ», – додала Клуні. Минулого року вона допомагала захищати двох журналістів агенції Reuters, яких ув’язнили у М’янмі.

Клуні, яка має британсько-ліванське походження, відома роботою в гучних справах, пов’язаних із порушеннями прав людини.

Однією з її клієнток була українська політикиня Юлія Тимошенко, інтереси якої пані Клуні представляла в Європейському суді з прав людини, намагаючись допомогти їй вийти з в’язниці.

У 2015 році вона працювала в команді, яка займалася звільненням двох журналістів телеканалу «Аль-Джазіра», яких ув’язнили в Єгипті.

Вона також представляла Надію Мурад, лауреатку Нобелівської премії миру, яку тримала в полоні і піддавала тортурам так звана «Ісламська держава».

За словами Ганта, досвід пані Клуні робить її ідеальною кандидатурою для того, щоб намагання Великої Британії захищати свободу преси справді могли вплинути на ситуацію для журналістів.

Міністр додав, що вона очолюватиме групу з найкращих юристів світу, які розроблятимуть законодавчі механізми для запобігання порушенням прав журналістів.

фото: pre-party.com.ua
Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті