Головна Відео Александрія Окасіо-Кортес: «Мені не потрібні вибачення конгресмена Йохо»

Александрія Окасіо-Кортес: «Мені не потрібні вибачення конгресмена Йохо»

37
4,956
Фото: nytimes.com

У США розгорівся сексистський скандал за участю конгресмена-республіканця Теда Йохо та конгресвумен Александрії Окасіо-Кортес.

У понеділок, 20 липня, Тед Йохо назвав Окасіо-Кортес «божевільною», «небезпечною» і «огидною». Так він відреагував на слова представниці Демократичної партії про те, що бідність і безробіття, пов’язані з COVID-19, приводять до сплеску злочинності у Нью-Йорку.

Після зауваження Кортес, що слова політика образливі, він назвав її «чортовою су*ою».

Свідками цього інциденту стали репортери, які й повідомили в ЗМІ про образи, що їх дозволив собі Йохо.

В середу, 22 липня, політик вибачився у Конгресі за «різку манеру розмови», проте водночас заявив, що насправді він нічого такого не казав, а сталося непорозуміння.

У своїй короткій промові він наголосив, що одружений 45 років і має двох доньок. Конгресмен закінчив свій виступ словами: «Я не можу вибачатися за свої емоції, за любов до бога, за любов до своєї сім’ї і своєї країни».

Після виступу конгресмена Александрія Окасіо-Кортес, яка до того не коментувала ситуацію, виступила у Конгресі з 8-хвилинною промовою. Вона наголосила, що виступ конгресмена є прикладом того, наскільки агресивними щодо жінок бувають чоловіки, наділені владою.

Політикиня підкреслила, що проблема не в одному інциденті, проблема в безкарності, в сексистській культурі прийняття насильства і образливих висловлювань щодо жінок, і в структурі влади, яка це підтримує.

Також Александрія розкритикувала конгресмена за те, що той використовує свою дружину і доньок як прикриття – щоб уникнути відповідальності за свої дії.

50% переклали промову Александрії Окасіо-Кортес.

«Два дні тому я піднімалася сходами Капітолію, коли раптом конгресмен Тед Йохо підійшов до мене у супроводі конгресмена Роджера Вільямса. Він накинувся на мене з образами прямо перед будівлею Конгресу нашої країни. Я йшла у справах, коли конгресмен вказав на мене пальцем і назвав огидною, він назвав мене божевільною і небезпечною.

Я сказала, що його слова грубі, на що він перепитав: «Я грубий? Ви називаєте мене грубим?».

Потім я пішла на голосування, а коли повернулася, біля будинку Капітолію були журналісти. І на очах у журналістів конгресмен Йохо назвав мене – я цитую – «чортова су*а» (f*ing b*ch).

Ці слова конгресмен Йохо адресував конгресвумен. Але насправді він сказав це не конгресвумен, яка представляє 14-й округ в Нью-Йорку, а кожній конгресвумен і кожній жінці у цій країні. Тому що всі ми у тій чи іншій формі стикалися з цим у нашому житті.

Я хочу підкреслити, що слова конгресмена Йохо не були для мене глибоко образливими чи шокуючими, тому що я працювала офіціанткою в ресторанах, я їжджу в метро, ходжу вулицями Нью-Йорка.

…Такі слова не є для мене новиною. Я знаю слова, які дозволив собі конгресмен Йохо. Чоловіки зазвичай вдаються до слів, які вжив містер Йохо, коли домагаються у ресторанах. Я виштовхувала з барів чоловіків, які використовували вислови, які дозволяє собі містер Йохо. Я стикалася з таким видом домагань, коли їхала у метро. Це не щось нове. І в цьому проблема.

Містер Йохо був не один. Він ішов пліч-о-пліч з конгресменом Роджером Вільямсом.

Ми бачимо, що це не просто один випадок. Це культура. Культура безкарності, прийняття насильства і прийняття образливих висловів щодо жінок. І структура влади це підтримує.   

…Ці слова не були для мене глибоко образливими. Коли я згадувала про цей випадок, я думала, що скоро зберу речі й поїду додому. Це просто ще один день мого життя.

Але вчора конгресмен Йохо вирішив виступити у Палаті Представників і виправдатися за свою поведінку.

І я не могла не відреагувати. Я не могла дозволити, щоб мої племінниці, маленькі дівчатка, які чекають на мене вдома, щоб усі, хто постраждав від словесних чи інших образ, почули це виправдання і побачили, що Конгрес вважає його достатнім і приймає його як вибачення. Я не могла дозволити, щоб мовчання сприймали як форму схвалення.

Мені не потрібні вибачення конгресмена Йохо. Очевидно, що він не хоче вибачатися. Він не вибачатиметься, якщо матиме таку можливість. Я не чекатиму на вибачення від чоловіка, який не шкодує про те, що образив жінку, що лихословив на адресу жінки.

Але з чим я не можу змиритися, так це з тим, коли жінок, дружин і доньок використовують як прикриття, щоб уникнути відповідальності за свої дії.

Містер Йохо у промові згадав, що у нього є дружина і дві доньки. Я на два роки молодша, ніж молодша донька містера Йохо.

Я теж донька. Мій батько помер, тому, на щастя, не побачив, яку поведінку щодо його доньки дозволяє собі містер Йохо. Моя мама змушена була дивитися по телебаченню, як зневажливо містер Йохо поставився до її доньки, виступаючи у Конгресі.

Я виступаю тут, щоб показати своїм батьками, що я їхня донька, і що вони виростили мене не для того, щоб я погоджувалася з образами з боку чоловіків.

Поведінка містера Йохо – це не просто інцидент, спрямований проти мене. Така поведінка спрямована проти будь-якої жінки. Насправді містер Йохо дозволив іншим чоловікам так ставитися до його доньок. Він дозволив собі такі висловлювання перед журналістами, таким чином він дозволив використовувати такі слова на адресу його дружини, його доньок, жінок із його громади.

Тому своїм виступом я хочу показати, що така поведінка неприйнятна.

Я переконана, що якщо у чоловіка є донька, це не робить його порядним. Якщо у нього є дружина, це теж не робить його порядним. Порядним чоловіка робить його ставлення до людей – із повагою до їхньої гідності.

Коли порядний чоловік помиляється, він вибачається. Не говорить про бога, не намагається отримати підтримку виборців. Він щиро вибачається, щоб виправити ситуацію і визнати заподіяну шкоду, щоб ми могли рухатися далі.

І останнє. Я хочу подякувати містеру Йохо. Я дякую йому за те, що він показав світу, що можна бути чоловіком, наділеним владою, і ображати жінок.

Можна мати доньок –  і ображати жінок, а потім не розкаюватися.

Можна бути одруженим – і ображати жінок.

Можна показувати фото своєї сім’ї – і ображати жінок, не розкаюватися, відчуваючи безкарність.

Такі випадки трапляються щодня у цій країні. І це стається на сходах Капітолію.

Це стається, коли особи на найвищій посаді у цій країні відкрито зізнаються, що ображають жінок і використовують ці вислови проти всіх нас.

Підготувала Наталія Жачек, 50%

Більше публікацій
Більше публікацій Наталія Жачек
Більше публікацій Відео