Головна Відео Урсула фон дер Ляєн про «софагейт»: «Зйомка говорить сама за себе»

Урсула фон дер Ляєн про «софагейт»: «Зйомка говорить сама за себе»

1
1,482
Урсула фон дер Ляєн, очільниця Європейської комісії
Урсула фон дер Ляєн

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн пояснила, як почувалася під час інциденту в Туреччині. Про це вона сказала, виступаючи в Європарламенті, пише Інтерфакс-Україна.

«Коли я прибула на цю нараду (переговори з президентом Реджепом Таїпом Ердоганом — ред.), у залі були камери. Завдяки цьому невелике відео мого прибуття відразу розійшлося в інтернеті. Воно стало вірусним і спровокувало велику кількість гучних заголовків у газетах. Не треба було нічого перекладати, коментувати — зйомка говорить сама за себе», — зауважила голова Єврокомісії.

«Почувалася вразливою і самотньою…»

«Коли я прямувала до Туреччини два тижні тому, я хотіла, щоб до мене ставилися, як до голови Європейської комісії. Але цього не сталося. Я не знаходжу виправдань тому, як зі мною вчинили, в договорі про Європейський Союз. Мій висновок — таке відбулося, тому що я жінка», — продовжила фон дер Ляєн.

Вона сказала, що «почувалася вразливою і самотньою як жінка, і як європейка».

Це, вважає фон дер Ляєн, показує, яким довгим є шлях до рівноправності жінок і чоловіків. При цьому вона зазначила, що перебуває в привілейованому становищі і може змусити почути себе. Тоді як у мільйонів жінок такої можливості немає.

«Але ми добре знаємо, що тисячі подібних інцидентів, які набагато гірші за цей, не видно щодня. Ніхто не бачить, що відбувається, оскільки скрізь немає камер», — продовжила голова ЄК.

За її словами, потрібно, щоб про випадки порушення прав жінок ставало відомо, і щоб із цієї інформації робилися висновки.

Урсула фон дер Ляєн також розкритикувала вихід Анкари зі Стамбульської конвенції щодо захисту жінок від насильства і заявила, що вважає це «жахливим сигналом».

Читайте також: Стамбульський прецедент: чому Туреччина вийшла зі Стамбульської конвенції

Разом із тим голова Єврокомісії визнала, що слід «підмести біля власних дверей»: у низці країн ЄС ця конвенція ще не ратифікована, а деякі навіть розглядають можливість вийти з неї.

«Це неприпустимо», — заявила глава ЄК.

Що сталося?

Нагадаємо, Під час протокольної зйомки 6 квітня в Анкарі Урсулі фон дер Ляєн не запропонували крісла.

Ердоган і Мішель зайняли місця один навпроти одного поруч із прапорами ЄС та Туреччини. А фон дер Ляєн через відсутність третього крісла деякий час довелося стояти осторонь. Вона спробувала привернути увагу співрозмовників, вимовляючи «е-е-е» і розводячи руками. Третє крісло в кімнаті так і не з’явилося. А голову Єврокомісії, яка на переговорах перебувала у статусі, рівному статусу Ердогана й Мішеля, посадили на диван – напроти турецького міністра закордонних справ Мевлюта Чавушоглу.

Ці кадри активно поширювали в соціальних мережах. А сам скандал у європейських ЗМІ охрестили як «Sofagate» («Софагейт»). Анкара і Брюссель спробували перекласти одне на одного провину за інцидент.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Відео