Головна Статті Дипломатичний ляпас: в Ердогана не запропонували крісла Урсулі фон дер Ляєн

Дипломатичний ляпас: в Ердогана не запропонували крісла Урсулі фон дер Ляєн

1
955
Візит до Туреччини Урсули фон дер Ляєн та Шарля Мішеля

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган зустрівся у вівторок з двома керівниками Європейського Союзу, але під час зустрічі був незручний момент, коли голові Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн не запропонували крісла.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Washington Post.

На відео лідерів у багато прикрашеній залі засідань в Анкарі видно, як Ердоган і президент Європейської ради Шарль Мішель влаштовуються на кріслах, а місця голові Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн не пропонують.

Фон дер Ляєн залишається стояти, тимчасом як Ердоган і Мішель сідають.

Врешті-решт, їй запропонували бежевий диван, на певній відстані від Ердогана і Мішеля, навпроти міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу, який займає нижчий статус за дипломатичним протоколом.

Візит до Туреччини Урсули фон дер Ляєн та Шарля Мішеля, 06.04.2021
Реджеп Таїп Едроган, Шарль Мішель, Урсула фон дер Ляєн

Голландська депутатка Європарламенту Софі Вельд зазначила, що на зустрічах Ердогана та попередньої пари керівників ЄС (обидва чоловіки) троє лідерів сиділи поруч, у рівноцінних кріслах.

«Це було не випадково, це було навмисно», – написала вона у Twitter, де інші пояснили інцидент більше як соціальне дистанціювання, ніж як протокол.

Візит лідерів ЄС відбувся через два тижні після виходу Туреччини зі Стамбульської конвенції, спрямованої на запобігання насильству щодо жінок.

Читайте також: Стамбульський прецедент: чому Туреччина вийшла зі Стамбульської конвенції

Союзники Ердогана заявили, що цей крок не означає, що права жінок ігноруються.

Після зустрічі фон дер Ляєн прямо не згадувала про інцидент. Але вона висловила занепокоєння ставленням Туреччини до прав жінок.

«Я глибоко стурбована тим, що Туреччина вийшла зі Стамбульської конвенції. Це стосується захисту жінок та захисту дітей від насильства. І це явно неправильний сигнал зараз», – сказала вона.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті