Home Статті Амбасадоркою України в Ірландії стала Лариса Герасько

Амбасадоркою України в Ірландії стала Лариса Герасько

2
102
Лариса Герасько

Президент Володимир Зеленський призначив Ларису Герасько Надзвичайним і Повноважним Послом України в Ірландії. Відповідний указ опублікований на сайті глави держави.

Лариса Герасько поповнила представництво жінок на керівних посадах МЗС. Раніше Дмитро Кулеба зазначив, що Україна має менше 10% жінок-послів. Також Кулеба сказав, що для міністерства усунення цього дисбалансу є одним із найбільших викликів.

Читайте також: Оксану Маркарову призначено амбасадоркою України в США

На початку квітня МЗС ще поповнився двома амбасадорками: Любов Абравітова стала послом у Південно-Африканській Республіці та Оксану Васильєву призначили Надзвичайним і Повноважним Послом України в Марокко.

Читайте також: Українські дипломатки — про виклики професії та гендерну рівність

Довідка

Лариса Герасько народилася 4 квітня 1974 року у Прилуках на Чернігівщині. У 1997 році закінчила Київський національний університет ім. Шевченка, юридичний факультет.

Із 1994 року працює в управліннях МЗС, зокрема була першим секретарем Договірно-правового управління МЗС України та першим секретарем із консульсько-правових питань, Посольство України в Канаді

У 2005-2009 – начальник відділу міжнародних договорів Договірно-правового департаменту МЗС України.

У 2009-2014 – заступниця директора Договірно-правового департаменту МЗС України. Член делегації України для участі у переговорах з Республікою Сербія щодо підготовки проекту Угоди між Україною та Республікою Сербія про соціальне забезпечення.

У 2014-2015 роках була директоркою Департаменту міжнародного права МЗС України. Членкинею делегації України для участі в роботі 69-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. Членкинею делегації України для участі у переговорах з РФ щодо порушення нею своїх зобов’язань за міжнародними договорами України

Із 23 квітня 2015 до квітня 2021 року – Генеральний консул України в Чикаго (США).

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті