Home Статті Арабські Емірати представили першу жінку-астронавтку

Арабські Емірати представили першу жінку-астронавтку

1
105
Мохаммед аль-Мулла та Нура Аль-Матрооші, арабські астронавти
Мохаммед аль-Мулла та Нура Аль-Матрооші

Нура аль-Матрооші стала однією з двох нових астронавтів Космічного центру Об’єднаних Арабських Еміратів імені Мохаммеда бін Рашида (MBR) та першою жінкою-космонавтом в історії країни.

Про це повідомив віцепрезидент і прем’єр-міністр ОАЕ шейх Мохаммед бін Рашид Аль Мактум, пише hromadske.ua.

Аль-Матрооші відібрали разом із Мохаммедом аль-Муллою серед більш ніж 4 тисяч кандидатів, які подали заявки на участь у програмі.

«Я прагну приступити до роботи над важкими сценаріями історичних моментів та досягнень, які назавжди відіб’ються у пам’яті нашого народу… Підготовка та робота вже розпочались», – написала Нура аль-Матрооші у Twitter.

Космонавтка народилась у 1993 році та має ступінь бакалавра машинобудування Університету Об’єднаних Арабських Еміратів. Вона працює інженеркою у Національній нафтобудівельній компанії.

Читайте також: Новим генерал-губернатором Канади призначили жінку-астронавтку

Другий новий астронавт аль-Мулла народився в 1988 році, він працює пілотом у поліції Дубая та очолює навчальний підрозділ правоохоронців.

Обидва будуть надалі тренуватися в NASA для майбутніх досліджень космосу.

Як наголосила міністерка високих технологій ОАЕ Сара Аль Амірі, 80% науковців космічної програми – це жінки. Сама міністерка пропрацювала у космічному центрі 12 років.

Об’єднані Арабські Емірати в липні 2020 року стали першою арабською країною, якій вдалося успішно запустити міжпланетну місію (вона називається «Надія»). Місія має облетіти Марс та зібрати детальну інформацію про його атмосферу й клімат.

Читайте також: В Еміратах посилили відповідальність за гендерне насильство

У Космічному агентстві ОАЕ зазначили, що ця місія дасть науковцям змогу створити повну картину клімату Червоної планети та допоможе відповісти на ключові питання про глобальні зміни в атмосфері Марса.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті