Home Статті В Еміратах посилили відповідальність за гендерне насильство

В Еміратах посилили відповідальність за гендерне насильство

2
174

В Об’єднаних Арабських Еміратах влада переглянула деякі ісламістські закони, зокрема запровадила покарання за так звані «вбивства честі», коли чоловіки з родини могли вбити свою родичку під приводом захисту честі, пише Zmina з посиланням на державне видання країни The National.

Інформація про перегляд законів з’явилася 7 листопада в новинах місцевого інформаційного агентства WAM, однак тоді журналісти не знали деталей змін, які затвердив президент країни Халіф ібн Заїд Аль Нахайян. Згідно з повідомленнями державних видань, відтепер в ОАЕ каратимуть за «вбивства честі» так само, як за будь-які інші. Зазвичай жінок убивали їхні рідні через дошлюбний секс та проживання з чоловіком або ж просто через звинувачення в цьому.

Жорсткіше покарання передбачили й за переслідування та сексуальні домагання стосовно жінок та чоловіків, але скасували покарання за проживання неодружених пар.

У 2017 році відомою стала історія українки Ірини Ногай, яку запідозрили в дошлюбному сексі після візиту до лікаря в Саудівській Аравії. Медик, виявивши, що жінка вагітна, повідомив про це відповідні органи. Після розголосу звинувачення з Ногай зняли. 

Переглянули в країні й закони, що стосуються відповідальності за вживання алкоголю. Раніше, щоб випити алкоголь удома, люди мали отримувати спеціальну ліцензію, однак у барах та ресторанах такі напої продавали вільно. Тепер жителі країни й туристи, яким виповнився 21 рік, можуть пити, зберігати та продавати алкоголь без ліцензії у власних будинках і в дозволених громадських місцях.

Окрім цього, у країні  не каратимуть за спробу самогубства та надаватимуть людям, які намагалися себе вбити, психологічну підтримку. Також іноземцям дозволять керуватися законами своїх країн, а не законами шаріату, зокрема, у питаннях розлучення й успадкування. Водночас досі в ОАЕ можуть покарати людину за гомосексуальність та вияви почуттів на публіці. 

Читайте також: У Саудівській Аравії суд визнав право жінки жити окремо без дозволу чоловіка-опікуна

Нагадаємо, що останні п’ять років у сусідній з ОАЕ Саудівській Аравії також активно лібералізують законодавство. Жінкам у країні дозволили видавати водійські права, ліцензії пілотів, відкривати бізнес без згоди чоловіків, а також  подорожувати без супроводу. Крім того, цього року саудівська влада заборонила страчувати дітей. Лише торік, за даними правозахисників, у Саудівській Аравії стратили одного неповнолітнього. 

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті