Головна Статті У Саудівській Аравії суд визнав право жінки жити окремо без дозволу чоловіка-опікуна

У Саудівській Аравії суд визнав право жінки жити окремо без дозволу чоловіка-опікуна

9
606

У Саудівській Аравії суд ухвалив прецедентне рішення, згідно з яким доросла дієздатна жінка має право жити окремо від батьків і не потребує опіки батька, пише Zmina з посиланням на Alarabiya.

Згідно з повідомленням, суд ухвалив рішення на користь Маріям аль-Ітібі, яку судили за самостійне життя і самостійні подорожі до столиці королівства Ер-Ріяду без дозволу батька.

«Сьогодні було ухвалено історичну постанову, яка підтверджує, що незалежність здорової, дорослої жінки в окремому будинку не є злочином, який заслуговує на покарання”, – повідомив адвокат жінки Абдулрахман аль-Лахім.

Він також заявив, що постанова відповідає глобальним правам жінок та правам людини.

Читайте також: Саудівська Аравія вперше призначила жінку амбасадоркою

Пізніше Маріям аль-Ітібі теж прокоментувала рішення суду.

«Після довгих страждань, що тривали з 2017 року, мені вдалося сьогодні разом із судовим героєм Абдулрахманом аль-Лахімом повернути собі свободу пересування, гарантовану саудівською конституцією, в якій сказано, що кожен громадянин має свободу пересування та стабільність», – заявила Меріам аль-Ітібі.

Вона додала, що її досвід «непростий, але того вартий».

Як відомо, донедавна жінки в Саудівській Аравії не були суб’єктом права. Вони не могли залишити будинок без дозволу чоловіка-опікуна, яким міг бути батько, чоловік, брат або син, а також водити машину і подорожувати самостійно. Ситуація почала змінюватись останніми роками, реформи пов’язують із політикою спадкоємця престолу.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті