Головна Статті Ардерн сформувала максимально збалансований уряд в історії Нової Зеландії

Ардерн сформувала максимально збалансований уряд в історії Нової Зеландії

3
831
Фото: nzherald.co.nz

Прем’єрка Нової Зеландії Джасінда Ардерн призначила найбільш інклюзивний кабінет в історії країни. До складу нового уряду увійшли представники та представниці корінного населення Нової Зеландії – маорі. Жінки обіймають вісім посад в уряді, а заступником Ардерн став гомосексуал, пише Financial Times.

Попри те, що лейбористи отримали достатньо місць на виборах 17 жовтня, щоб керувати країною самостійно, прем’єрка також передала Партії Зелених дві міністерські посади для забезпечення співпраці в уряді. Цей крок дозволить Ардерн отримати парламентську більшість.

Читайте також: Джасінда Ардерн: майстер-клас із лідерства у часи кризи

Нанайя Махута
Фото: theconversation.com

Найбільше обговорюють призначення Нанайї Махути, колишньої міністерки з розвитку маорі, яку цього разу призначили очільницею міністерства закордонних справ. Досі цим відомством керували лише чоловіки, тож Махута стала першою жінкою, яка обійняла високу посаду. Окрім традиційного татуювання на обличчі, в жінки також є тату на спині, грудях, плечах та ногах. У 2016 році Махуто взяла участь у традиційній церемонії татуювання моко і стала першою жінкою, яка з’явилася у моко кауае в парламенті. Моко є символічним татуюванням, яке містить інформацію про походження, історію і статус людини. Існують також священні протоколи навколо tā moko — нанесення моко на людину. Історично моко наносили стамескою, але нині часто використовуються тату-машини.

Махута виступає за права жінок і корінного населення країни. Вона в політиці вже 24 роки. Кілька років тому її ім’я було у списку найбільш впливових жінок за версією ВВС.

Спілкуючись із журналістами, Махута назвала своє призначення «великою честю» і закликала всіх задуматися про права жінок.

«Я сподіваюся, що люди тепер пригадають про роботу інших жінок у парламенті. Це цінність, яку ми успадкували. Нова Зеландія – перша країна, яка надала жінкам право голосу, перша країна, яка гарантує, що ми є прогресивними у будь-яких питаннях, що стосуються прав жінок. Я дотримуюся цих багаторічних традицій і маю надію, що багато жінок маорі або змішаного походження з усієї країни побачать прорив в областях, які раніше були для нас закритими в професійному плані», – наголосила Махута.  

Міністр фінансів Грант Робертсон відомий як відкритий гомосексуал, стане новим віце-прем’єр-міністром, замінивши на цій посаді свого попередника Вінстона Пітерса, чия політична партія не змогла отримати жодного місця в парламенті. Дві новопризначені міністерки – Айєша Верралл і Кірі Аллан – також мають гомосексуальну орієнтацію.

«Цей парламент має величезні заслуги і талант, а також стане найбільш різноманітним парламентом в історії країни. Я думаю, що це важливі зміни. Це люди, яких підвищили на посадах за їхні заслуги перед країною. Вони також відображають Нову Зеландію, яка їх обрала. Я думаю, що як країна ми повинні цим пишатися», – зауважила Джасінда Ардерн, яку часто називають «антитрампом».

Вона впродовж багатьох років підтримувала представництво жінок у політиці Нової Зеландії. Минулого місяця після виборів депутатами стали 47% жінок, тоді як у 2017 році ця цифра в Новій Зеландії становила 38%.

Читайте також: Джасінда Ардерн та світова джасіндоманія

Аналітики заявили, що рішення лейбористів про включення Зелених до складу уряду було майстерним політичним кроком, який припускає, що Ардерн вже почала підготовку до нових виборів.

Підтримання хороших робочих відносин із «зеленими» може допомогти лейбористам, коли справа доходить до формування уряду після наступних виборів.

Тим не менше, такі рішення Ардерн означають сміливу політичну заяву, яка надає жінкам, маорі та іншим групам меншин великої ваги в ухваленні політичних рішень. Це також допоможе зупинити критику опонентів Ардерн, які припускали, що її уряд буде занадто консервативним.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті