Головна Статті Примусові вивезення з Білорусі: Марія Колесникова відмовилася виїхати за кордон

Примусові вивезення з Білорусі: Марія Колесникова відмовилася виїхати за кордон

0
921

Соратниця кандидатки у президенти Білорусі Світлани Тихановської Марія Колесникова потерпає від переслідувань із боку влади. Вона змушена була порвати свій паспорт на кордоні, щоб унеможливити примусове вивезення з країни, пише «Європейська правда».

«Під час спроби фактичної депортації вона порвала паспорт, тому не могла бути пропущена прикордонниками на територію України», –  повідомив співрозмовник агентства «Інтерфакс-Україна», на джерела якого посилається «Європейська правда».

До цього країну вимушено покинули сама Світлана Тихановська та її соратниця, членкиня Координаційної ради білоруської опозиціїї Ольга Ковалькова.

«Сьогодні мене вивезли з Білорусі, як і Світлану Тихановську. Це стає поганою звичкою влади – вивозити або не пускати білоруських громадян у країну. Влада не може виставити за двері країни весь народ. Іншого народу у цієї країни нема й не буде», –  сказала Ковалькова на прес-конференції у Варшаві.

Сама Тихановська перебуває у Литві.

Нагадаємо ситуацію з Колесниковою: вранці 8 вересня представник Державного прикордонного комітету Білорусі повідомив, що членкиня президії Координаційної ради опозиції Білорусії Марія Колесникова і два члени ради Іван Кравцов та Антон Родненков намагалися виїхати в бік України та прибули на кордон о 5 годині ранку в одній машині. 

Читайте також: Вибори в Білорусі: влада переслідує жінок, причетних до протестів

Спершу заявляли, що кордон на виїзд перетнули усі троє. Після 9 годин представник Державного прикордонного комітету підтвердив, що Родненков і Кравцов виїхали з Білорусі, а Колесникову затримали.

Держприкордонслужба підтвердила, що Родненков та Кравцов прибули на український пункт пропуску і Марії Колесникової з ними немає.

Колега опозиціонерів Максим Знак, також член Координаційної ради, стверджує, що усі троє не збиралися виїздити з Білорусі, повідомляє TUT.BY.

«Після ситуації з Ольгою Ковальковою ми окремо вчотирьох — я, Родненков, Колесникова і Кравцов — обговорювали, що робити, якщо нам запропонують той же вибір, що й Латушко та Ковальковій: поїхати з країни чи потрапити під репресії. І в Марії Колесникової була чітка позиція, що вона за будь-яких обставин не поїде з країни, хіба що під примусом. Принаймні, позавчора увечері вона була у цьому переконана», –  коментує Максим Знак.

Читайте також: Білорусь: Тихановська не збирається визнавати офіційні результати виборів

7 вересня вранці білоруські ЗМІ повідомили, що Марію Колесникову викрали в центрі Мінська, посадивши у мікроавтобус з написом «Зв’язок», який поїхав  у невідомому напрямку. Також перестали виходити на зв’язок Антон Родненков та Іван Кравцов.

В МВС Білорусі заявили, що «не володіють інформацією» про їхнє ймовірне затримання.

ЄС назвав неприйнятними політичні арешти у Білорусі.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті