Головна Статті Білорусь: Тихановська не збирається визнавати офіційні результати виборів

Білорусь: Тихановська не збирається визнавати офіційні результати виборів

6
1,243

Штаб кандидатки у президенти Білорусі Світлани Тихановської з посиланням на офіційні дані підсумкових протоколів дільничних комісій повідомив про її перемогу на 20-ти виборчих дільницях в Мінську і Мінському районі, пише Німецька хвиля.

«Станом на 0:00 годин Світлана Тихановська перемогла на 20-ти дільницях. На окремих дільницях перевага над Олександром Лукашенком становить 5-6 разів», – повідомила у ніч на понеділок, 10 серпня, журналістам речниця Тихановської Ганна Красуліна, цитує інформагентство «Інтерфакс-Захід».

Читайте також: Вибори в Білорусі: влада переслідує жінок, причетних до протестів

Напередодні ввечері після оприлюднення даних державного екзитполу Тихановська сказала, що не збирається визнавати офіційні результати виборів.

«Я вірю своїм очам і бачу, що більшість з нами», – сказала Тихановська, цитує інформагенція Reuters.

Дані державного екзитполу Білорусі

Згідно з даними державного екзитполу Білорусі, чинний президент Олександр Лукашенко перемагає на виборах президента і набирає 79,7 відсотка голосів.

За цими даними, інші кандидати продемонстрували такі результати: Світлана Тихановська – 6,8 відсотка, Анна Канопацька – 2,3 відсотка, Андрій Дмитрієв – 1,1 відсотка, Сергій Черечень – 0,9 відсотка. Проти всіх, за даними опитування на виході з дільниць, проголосували 9,2 відсотка виборців.

Висока явка та дострокове голосування

За даними Центрвиборчкому Білорусі, станом на 20-ту годину неділі на виборах президента проголосували близько 84 відсотків виборців. Під час дострокового голосування, за даними ЦВК, на дільниці прийшли 41,7 відсотка виборців. Такий високий відсоток виборців, які проголосували достроково, в Центрвиборчкомі пояснили проведенням виборів у літню пору, коли багато білорусів на вихідні виїжджають на дачі.

Натомість у білоруському правозахисному центрі «Весна» зазначили з огляду на високий відсоток виборців, які проголосували достроково, що дострокове голосування стало нормою, а не винятком, як це передбачено нормами виборчого кодексу.

«Практика проведення дострокового голосування залишається одною з системних проблем виборчого процесу і створює широкі можливості для використання адміністративного ресурсу та інших маніпуляцій», – йдеться у звіті правозахисників щодо дострокового голосування.

Після оголошення результатів екзитполу у Мінську та в інших містах Білорусі відбулися стихійні демонстрації, міліція застосувала силу проти демонстрантів. Центр «Весна» повідомляє про понад 120 затриманих у всій країні. Одна людина загинула – її збив автозак.

Читайте також: Вибори у Білорусі: серед зареєстрованих кандидатів — дві жінки

Нагадаємо, 9 серпня у Білорусі відбулися президентські вибори. Чинний президент Олександр Лукашенко домагався переобрання на шостий термін поспіль. Він заявив, що білоруське суспільство не готове до того, щоб президентом країни стала жінка.

Тим часом політичні суперники Лукашенка зіткнулися із жорстокими репресіями, а двох претендентів на посаду президента – Віктора Бабарика і Сергія Тихановського – заарештували як підозрюваних у кримінальному злочині за необґрунтованими звинуваченнями. Замість Тихановського до президентських перегонів долучилася його дружина Світлана. Вона, як і інші політичні активістки, стикалася з переслідуваннями й залякуваннями. Сотні її прихильників/-ць і прихильників/-ць інших опозиційних кандидатів, а також інших активістів/-ок були заарештовані й постраждали від жорстокого поводження. Багатьом із них виписали штрафи або так звані «адміністративні затримання», що тривали по кілька днів, а іноді й тижнів.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті