Головна Статті Лідерку білоруських протестів Марію Колесникову засуджено на 11 років позбавлення волі

Лідерку білоруських протестів Марію Колесникову засуджено на 11 років позбавлення волі

0
504
Марія Колесникова і Максим Знак
Марія Колесникова і Максим Знак. Фото ВВС

Сьогодні суд Мінського району виніс вирок Марії Колесниковій: їй присудили 11 років позбавлення волі, повідомляє ВВС.

Її визнано винною за трьома статтями кримінального кодексу Білорусі: заклик до дій, що загрожують національній безпеці; змова з метою захоплення влади; створення і керівництво екстремістським формуванням.

Читайте також: Лукашенка повалять жінки. Хто такі Тихановська, Колесникова і Цепкало

Суд над Колесниковою та її соратником Максимом Знаком розпочався 4 серпня, проходив в закритому режимі. Перед початком суду Колесникова посміхалася, танцювала прямо в «акваріумі» – скляному боксі для підсудних. Вона також показувала руками сердечко – жест, який став символом білоруських протестів.

31 серпня 2021 року Марія Колесникова і Максим Знак виступили з останнім словом у суді. Засідання було закритим, адвокати перебувають під підпискою про нерозголошення, тим не менш відомо, що Колесникова розпочала свій виступ білоруською мовою, зацитувала уривок з твору письменника Ольгерда Бахаревіча, також вона зазначила, що процес над нею і Максимом історичний, незалежно від того, яким буде рішення. Максим Знак виступав з останнім словом три години.

Марія Колесникова і Максим Знак перебувають під вартою з вересня 2020 року. Знак дістав вирок 10 років позбавлення волі.

Нагадаємо, Марія Колесникова – музикантка, випускниця Білоруської академії музики і Вищої школи музики в Штутгарті (Німеччина). Стала обличчям білоруської опозиції, коли на виборах 2020 року очолила виборчий штаб одного з кандидатів на президентську посаду Віктора Бабарика. Коли екс-банкіра Бабарика заарештували, його штаб разом зі штабом іншого незареєстрованого кандидата Валерія Цепкала увійшли в об’єднаний штаб на чолі зі Світланою Тихановською.

У вересні 2020 року Колесникова змушена була порвати свій паспорт на кордоні, щоб унеможливити примусове вивезення з країни. 7 вересня 2020 року вона була заарештована: білоруські ЗМІ повідомили, що її викрали в центрі Мінська, посадивши у мікроавтобус з написом «Зв’язок», який поїхав  у невідомому напрямку.

Читайте також: Лідерки білоруського протесту: що відбулося за рік з Колесниковою, Тихановською та Цепкало

Інші лідерки білоруського протесту – Світлана Тихановська та Вероніка Цепкало перебувають за кордоном.

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті