Головна Статті Данія планує запровадити обов’язкову військову службу для жінок

Данія планує запровадити обов’язкову військову службу для жінок

3
1,091

У Данії планують із 2026 року розширювати призовну систему на жінок. Нині вони можуть добровільно вступати в збройні сили, але не підлягають призову. Якщо ж уряд підтримає пропозицію загального призову, то із 2026 року жінки повинні будуть проходити військову службу на тих самих умовах, що й чоловіки. Про це повідомила прем’єрка Данії Метте Фредеріксенпише DR.

премʼєрка Данії Метте Фредеріксен
Премʼєрка Данії Метте Фредеріксен

«Захищати свою країну – одна з найпочесніших справ, які ви можете зробити. Тому уряд пропонує розширити строкову службу, залучаючи жінок. Тож ми пропонуємо повну рівність між статями. Ми не сумніваємося, що посилення гендерної рівності створить більш сучасну й різноманітну оборону, яка відображатиме час, у якому ми живемо», — наголосила Фредеріксен. 


Читайте також: Інна Совсун пояснила, чому підтримує мобілізацію жінок


Пропозиція передбачає також подовження призову. Зокрема, сам призов планують продовжити із чотирьох місяців до 11.

Міністр оборони Троельс Лунд Поульсен зазначив, що відповідне законодавство про розширення призову на жінок розраховують схвалити не пізніше 2025 року, щоб із наступного року воно вже застосовувалося.

«Усі молоді люди незалежно від статі можуть бути призвані до збройних сил і проходити строкову службу на тих самих умовах. Іншими словами, призов має відповідати сучасним умовам, нашим фундаментальним цінностям і загрозам, які можуть перед нами постати», — сказав міністр.

Торік близько 4700 данців проходили військову службу, і близько чверті з них були жінками.

Уряд Данії також хоче збільшити фінансування збройних сил. Так, упродовж наступних п’яти років планується додатково вкласти 40 мільярдів для фінансування обороноздатності країни.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті