Головна Статті Інна Совсун пояснила, чому підтримує мобілізацію жінок

Інна Совсун пояснила, чому підтримує мобілізацію жінок

5
1,625

Народна депутатка Інна Совсун підтримала ідею мобілізації жінок. Свою позицію вона висловила в інтерв’ю проєкту «Це ніхто не буде дивитись» із Еммою Антонюк.

Совсун зауважила, що в Конституції України написано, що всі громадяни повинні брати участь у захисті державності.

«Для чоловіків обов’язковою прописана служба, але обов’язок захищати державу в нас записаний для всіх», — прокоментувала Совсун.


Читайте також: «Пішла би без зайвих думок»: роздуми про обов’язкову мобілізацію для жінок


Політикиня зауважила, хоч це питання складне, все ж таки, на її думку, жінки мають і можуть бути долучені до захисту країни.

«Моя позиція така: якщо це необхідно для потреб оборони держави, якщо ми кажемо, що не витягуємо без жінок… І з погляду забезпечення справедливості, якщо це буде критично потрібно для оборони держави й у нас не буде ким замінити частину людей, які служать в армії», — сказала Інна Совсун.

Депутатка нагадала, що в Україні вже є багато жінок, які служать. Совсун підкреслила, що служба в армії — це не лише служба безпосередньо на лінії зіткнення, а є багато посад у тилу, які також могли б обіймати жінки. Як приклад вона навела історію своєї близької подруги, яка нещодавно мобілізувалася.

«Місяць тому одна з моїх кращих подруг мобілізувалася. Вона зараз на навчанні, служитиме в частині, яка в тилу, бо там величезна частина роботи, яку теж треба робити», — прокоментувала Інна Совсун.

Депутатка також переповіла, що разом із її подругою навчання проходить багато жінок, бо для багатьох, особливо мешканок невеликих міст, це спосіб влаштуватися на роботу із високою зарплатнею.

Доброзичливий сексизм та поблажливе ставлення до жінок

Водночас Совсун відзначила, що жінки у війську стикаються із сексизмом. Її подруга теж постійно потерпає від доброзичливого сексизму. Так, у черзі чоловіки пропонують пропустити «дівчаток» уперед чи понести замість когось рюкзак. А ще нагадують, що жінка завжди може завагітніти і таким чином «утекти» з армії.


Читайте також: «Ми змушені воювати на два фронти»: історії жінок у війську


Емма Антонюк зауважила, що часто жінки, які приходять у військкомат із наміром мобілізуватися, стикаються із поблажливим ставленням.

«Із таких жінок сміються і кажуть: «Чого прийшла, йди назад». Треба багато що змінювати в армії, щоб жінки з таким не стикалися», — додала Антонюк.

Раніше щодо ідеї мобілізації жінок також висловилася військовослужбовиця Ярина Чорногуз. Вона переконана, що потрібно мобілізувати певну кількість жінок, які мають фізичні здібності, бажання й професійні навички.

Також Ярина Чорногуз висловила ідею створити суто жіночі підрозділи, де військовослужбовиці не стикалися б із сексизмом і дискримінацією, яких вони часто зазнають в армії від чоловіків. Адже, за словами Чорногуз, жінки вагаються, чи йти до армії не стільки через страх бойових дій, як через острах потрапити суто в чоловіче середовище і зазнати там якогось тиску. 

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті