Данія є найкращою країною для жінок. До десятки найкращих також увійшли Швейцарія, Швеція, Фінляндія, Ісландія, Люксембург, Норвегія, Австрія, Нідерланди й Нова Зеландія. Про це свідчатить Індекс становища жінок, миру і безпеки (Women, peace and security index, WPS).
Читайте також: В Ісландії жінки страйкують проти розриву в оплаті праці
Останні п’ять місць посідають Південний Судан, Конго, Центральноафриканська Республіка, Ємен та Афганістан.
Країни, де жінки живуть добре, також більш демократичні та процвітаючі
Індекс опублікували Інститут із питань жінок, миру й безпеки Джорджтаунського університету (GIWPS) та Інститут дослідження миру в Осло (PRIO). Дослідження ґрунтується на визнаних джерелах даних для вимірювання рівня інклюзивності, справедливості й безпеки жінок у 177 країнах світу.
«Наші результати показують, що країни, де жінки живуть добре, також більш демократичні, процвітаючі та краще підготовлені до наслідків зміни клімату. Насправді ці наслідки сильніше пов’язані зі статусом жінок, ніж із ВВП.
Завдяки оцінкам, рейтингам і надійним даним індекс WPS є цінним інструментом для людей, які працюють над питаннями жінок, миру та безпеки. Політики можуть використовувати індекс, щоб точно визначити, де потрібні ресурси. Вчені — для вивчення тенденцій. Журналісти — щоб надати контексту та перспективи своїм історіям. Активісти можуть використовувати ці дані, щоб притягнути уряд до відповідальності за обіцянки щодо покращення становища жінок», — зазначили у вступному слові до звіту виконавча директорка Джорджтаунського інституту Меланна Вервір та провідна авторка звіту Елена Ортіс.
Україна на 117 місці
Україна опинилася на 117 місці. Поруч — Венесуела (116), Алжир (118), Бразилія (115).
GWIPS складає індекс кожні роки, використовуючи 13 індикаторів для вимірювання становища жінок: від освіти й зайнятості до політики й близькості до конфлікту.
Цього року в індексі зʼявився новий показник, який вимірює політичне насильство щодо жінок. Дані показали, що у 2022 році в Мексиці, Бразилії, Нігерії, Демократичній Республіці Конго й Мʼянмі були зафіксовані найвищі показники політичного насильства щодо жінок.