Головна Статті У Швейцарії жінки виграли в Євросуді з прав людини справу про зміни клімату

У Швейцарії жінки виграли в Євросуді з прав людини справу про зміни клімату

0
962

У Швейцарії активістки організації «Жінки похилого віку за захист клімату» виграли у Європейському суді з прав людини у справі щодо глобального потепління. Вони позивалися проти влади країни, пише BBC.

Група літніх швейцарок стали першими в історії, хто здобув перемогу у справі щодо клімату в Європейському суді з прав людини. Жінки стверджували, що бездіяльність їхньої країни перед кліматичними змінами створює для них ризик смерті під час спеки.

Розмарі Вайдер-Валті та Енн Марер з організації «Жінки похилого віку за захист клімату»

Це перший випадок, коли міжнародний суд виніс рішення щодо зміни клімату. І перше рішення, яке підтверджує, що країни зобов’язані захищати людей від наслідків їхньої діяльності. 


Читайте також: Як кліматична (не)справедливість пов’язана з гендерною (не)рівністю


Зокрема, активістки зауважували, «що їхній вік і стать роблять їх особливо вразливими до наслідків спеки, пов’язаної зі зміною клімату». І що у дні, коли особливо спекотно, вони не можуть навіть вийти з дому. Звинувачували в цьому владу Швейцарії, яка не впоралася із покладеними на неї обов’язками.

Суд постановив, що Швейцарія «не виконала своїх обов’язків згідно з Конвенцією про зміну клімату», і що країна порушила право на повагу до приватного та сімейного життя.

Також суд встановив, що «існували критичні прогалини» в політиці країни щодо боротьби зі зміною клімату, включаючи нездатність кількісно визначити скорочення парникових газів.

«Ми все ще не можемо в це повірити. Ми постійно запитуємо наших юристів: «Це правда?» — сказала одна із лідерок громадської організації Розмарі Видлер-Валті.

Шведська активістка Грета Тунберг також приєдналася до активісток. «Це лише початок судових процесів щодо клімату, — сказала Тунберг. — Це означає, що ми повинні боротися ще більше».

Рішення суду є обов’язковим і може вплинути на законодавство 46 країн Європи.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті