Головна Статті Державна стратегія рівних прав та можливостей: збільшення жінок у владі та протидія насильству

Державна стратегія рівних прав та можливостей: збільшення жінок у владі та протидія насильству

2
528
рівні права та можливості чоловіків та жінок

Міністерство соціальної політики України презентувало проект Державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2030 року.

Документ розміщено на сайті Мінсоцполітики для громадського обговорення.

Стратегія базується на базових міжнародних документах і враховує стратегічні документи України у сфері прав людини та уже затверджені національні плани у сфері гендерної рівності.

Як ідеться у документі, метою стратегії є «зменшення фактичної нерівності жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства та забезпечення впровадження міжнародних та європейських стандартів рівності».

Читайте також: Україна приєдналася до «Партнерства Біарриц» з утвердження гендерної рівності

Документ описує стратегічні цілі держави для досягнення поставленої мети. Усього таких цілей чотири:

  • національний механізм забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків функціонує ефективно та має спроможність підтримувати розробку, впровадження, моніторинг та оцінку політики гендерної рівності в різних сферах суспільного життя та на всіх рівнях;
  • жінки та чоловіки вільні від насильства, в тому числі пов’язаного з конфліктом, мають рівний доступ до правосуддя та беруть рівну участь у розбудові миру та постконфліктному відновленні;
  • жінки та чоловіки користуються рівними правами та можливостями у сфері освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури та спорту;
  • жінки та чоловіки беруть рівну участь, користуються результатами сталого економічного розвитку та мають рівний доступ до всіх видів економічних ресурсів.

Серед очікуваних результатів упровадження стратегії зазначають впровадження гендерно орієнтованого підходу у бюджетний процес на всіх рівнях (на рівні державного та місцевого бюджетів). Зокрема, через створення гендерно чутливих документів, що застосовуються у бюджетному процесі.

Читайте також: 30 років боротьби за гендерну рівність: прогрес є, але зупинятись не можна

Очікується, що стратегія дасть змогу досягти також збільшення представництва жінок серед депутатів усіх рівнів, на вищих керівних посадах державної служби, у наглядових радах компаній, а також залучити жінок із вразливих груп (жінок, які живуть з ВІЛ, з інвалідністю, сільських жінок, із числа етнічних меншин (зокрема, кримськотатарських, ромських), ВПО, ветеранок тощо) до формування та реалізації державної політики та моніторингу виконання міжнародних та національних зобов’язань.

У сфері протидії насильства, очікуються такі результати: запровадження ефективного механізму взаємодії між соціальними службами, правоохоронними органами, центрами надання безоплатної правової допомоги, місцевими держадміністраціями, судами, об’єднаннями громадян, приватними провайдерами послуг для запобігання та реагування на всі форми насильства за ознакою статі, у тому числі домашнього насильства.

Читайте також: На Полтавщині створюють мережу шелтерів для постраждалих від домашнього насилля

У стратегії також передбачена робота із законодавчою базою, зокрема, удосконалення законодавства з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. Також планується робота над законодавчою регуляцією протидії насиллю в мережі.

Велика увага приділена також інформаційному компоненту. Зокрема, стратегія передбачає збільшення кількості гендерно чутливих та недискримінаційних інформаційних матеріалів та художніх творів, збільшення частки журналістських репортажів, публікацій, які висвітлюють всебічне та реалістичне уявлення про жінок, їх досвід та інтереси, уникають посилення гендерних стереотипів, вживають/використовують гендерно-чутливу мову/лексику, а також використання в освітньому процесі недискримінаційного контенту, вільного від гендерних стереотипів та упереджень

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті