«Домогосподарка з сімома дітьми» — такий заголовок видання NV дало своєму відео в Youtube, де йдеться про Урсулу фон дер Ляєн як претендентку на посаду генсека НАТО. На це у своєму фейсбуку звернула увагу виконавча директорка Українського інституту Соломія Боршош.
«Урсула фон дер Ляєн 35 років із часу виходу на ринок праці у 1988 році. З них — 4 роки без прецевлаштування (1992-1996) у період проживання з сім’єю в США та раннього дитинства своїх перших дітей. 33 роки як залучена у політику, уже починаючи з 2000-х — представляє свою партію на різних Земельних та Федеральних міністерських позиціях.
Тим часом ненайостанніше медіа в Україні — NV (aka Новое время): «колишня домогосподарка — претендент на найвищу посаду в НАТО». Як же тим жінкам, щастить. Домогосподарки та й усе, їй-богу, а знову за гендерними квотами забирають від чоловіків серйозні і дорослі посади», — зауважила Боршош.
Крім того, що медіа вдалося до сексизму та знецінення роботи Урсули фон дер Ляєн, у відео також знехтували фемінітивами. Так, діячку назвали «світовим політиком» і «претендентом».
Дивіться також: Фемінітиви: чому дехто їх уникає та кого вони лякають?
Перша жінка-президенка Єврокомісії та партнерка України
Німецька політикиня Урсула фон дер Ляєн стала першою жінкою-президенткою Європейської комісії. Вона працювала в кабінеті Ангели Меркель і була першою жінкою-міністеркою оборони в Німеччині.
Народилася в Брюсселі та вивчала економіку і медицину до того, як пішла в політику. Обійняла одну з ключових посад у ЄС у 2019 році, відтоді керувала блоком під час пандемії Covid-19 і війни Росії проти України. Активно просувала закон, що вимагає гендерного балансу в низці компаній, який ухвалили цього року.
Урсула фон дер Ляєн неодноразово потрапляла у різні рейтниги, зокрема у 2022 році BBC додали її до списку 100 найвпливовіших жінок року.
Також Урсула фон дер Ляєн постійно підтримує Україну. На початку лютого 2023 політикиня відвідала Київ для проведення колегії єврокомісарів та участі в саміті Україна-ЄС. Також минулого року президентка Єврокомісії опублікувала вітання із Міжнародним днем боротьби за права жінок. Політикиня відзначила силу та сміливість українок, які на фронті. А під час свого щорічного виступу зі зверненням про становище Європейського Союзу вшанувала пам‘ять загиблої української письменниці Вікторії Амеліної.
Читайте також: Урсула фон дер Ляєн: Політика без крику та грюкоту