Home Статті Експрезидентка Хорватії показала середній палець противникам абортів

Експрезидентка Хорватії показала середній палець противникам абортів

3
1,538

Колишня президентка Хорватії Колінда Грабар-Кітарович розмістила фотографію із середнім пальцем у відповідь на заяву ультраконсервативного політика про необхідність заборони абортів для жінок, які зазнали зґвалтування. Непристойний жест вона зробила під час коментаря виданню Jutarnji List, повідомляє «Європейська правда».

Таким чином Грабар-Кітарович приєдналася до флешмобу жінок, які показують середній палець політику, що виступив за заборону абортів.

«Я підтримую жінок, які таким «непристойним жестом» висловлюються проти тих, хто намагається завести нас в минуле. Тому, на знак підтримки, я піднімаю середній палець за нас, жінок, і наші права, а також для чоловіків, які підтримують нас», — сказала Грабар-Кітарович і надіслала фотографію, на якій вона показує середній палець.

Так вона відреагувала на заяву лідера «Руху за Батьківщину» Мирослава Скоро, її суперника на торішніх президентських виборах, який заявив, що жінки, які завагітніли після зґвалтування, не повинні робити аборт.

«Життя має бути захищене до кінця. Не заборонами, ми не примітивне співтовариство, але є безліч механізмів, щоб допомогти кожній жінці і матері в цій ситуації. Якщо під час зґвалтування жінка завагітніє, вона повинна поговорити зі своєю сім’єю, щоб з’ясувати, що робити», — сказав Скоро в ході передвиборної дискусії перед парламентськими виборами, які відбудуться 5 липня.

Жест Грабар-Кітарович викликав бурю схвалення в соцмережах. Започаткувала флешмоб заступниця міського голови міста Осієк Зана Гамос. Вона була першою, хто опублікував фото з середнім пальцем, адресувавши цей жест Мирославові Скоро.

Гамос закликала жінок приєднуватися й демонструвати своє ставлення до заяви політика.

Читайте також: «Агов, який зараз рік?»: про аборти, жіночі права і не тільки

Хорватія є консервативною, переважно католицькою країною, де тема абортів є частиною політичної дискусії.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті