Головна Статті Форбс: Жіноче лідерство і пандемія COVID-19

Форбс: Жіноче лідерство і пандемія COVID-19

17
4,102

Шукаєте приклади справжнього лідерства в умовах кризи? Ісландія, Тайвань, Німеччина, Нова Зеландія,  сюди ж додайте Фінляндію, Норвегію й Данію і стане очевидним, що жінки дуже ефективні, коли в наших домівках стає гаряче. Багато хто скаже що мова йде про маленькі країни, чи острівні країни, або просто винятки. Але Німеччина – велика провідна країна, а Велика Британія – теж острів, утім, наслідки пандемії там різні.  Ці лідерки демонструють  альтернативний стиль лідерства, пише Форбс. 

Чого ж вони нас вчать?

Правда

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель рано зреагувала на загрозу епідемії й спокійно повідомила своїм співгромадянам, що це серйозний вірус і буде інфіковано близько 70% населення. «Це серйозно, тому поставтесь до цього серйозно», – сказала вона. І сама поставилась серйозно . У Німеччині від самого початку почали проводити тестування. Країна перестрибнула стадії заперечення, гніву і приховування правди, які ми спостерігали в інших країнах. Статистика у Німеччині більш обнадійлива, у порівнянні з сусідніми країнами Європи, і є ознаки того, що ФРН зможе раніше почати скасовувати карантинні обмеження.

Читайте також: Тест Ангели Меркель на коронавірус: результат негативний

Рішучість

List of Countries with Female Leaders and Coronavirus death rates

Дані Европейського центру контролю захворювань, показники на 12 квітня 2020 року

Однією з лідерок, яка першою почала швидко діяти, була президентка Тайваню Цай Інвень. Ще в січні, коли з’явилися перші ознаки нової хвороби, вона запровадила 124 окремі заходи для запобігання розповсюдження вірусу, не вдаючись до жорстких карантинних заходів, які почали масово запроваджувати в інших країнах. Зараз вона надсилає 10 мільйонів масок у Сполучені Штати і країни Європи. Інвень вдалося впровадити  те, що CNN назвало «однією з найкращих у світі» реакцій на коронавірус, тримаючи епідемію під контролем й маючи лише 6 випадків смертей від COVID-19.

Читайте також: Лідерка Азії: шлях до гендерної рівності жінок Тайваню

Прем’єр-міністерка Нової Зеландії Джасінда Ардерн рано оголосила карантин і чітко пояснила, що в країні вводиться режим надзвичайного стану – і пояснила чому. 

Вона дуже рано запровадила режим самоізоляції для всіх, хто прилітав у Нову Зеландію – на той час в країні було зареєстровано лише 6 випадків коронавірусу, і дуже швидко закрила для іноземців в’їзд у країну. 

Чіткість і рішучість дій рятують Нову Зеландію від біди. На середину квітня у країні зафіксовано лише чотири смерті, і в той час як інші країни говорять про скасування обмежувальних заходів, Ардерн впроваджує нові обмеження: всі, хто прилітає до Нової Зеландії, залишатимуться на 14 днів на карантині у спеціально підготовлених місцях (а не на самоізоляції вдома – ред).

Читайте також: Джасінда Ардерн та світова джасіндоманія

Технології

Ісландія під керівництвом прем’єр-міністерки Катрін Якобсдоттір пропонує безкоштовні тести на коронавірус для всіх громадян. Дані країни вивчатимуться для визначення справжнього рівня поширення та смертності від COVID-19. Більшість країн проводять обмежене тестування лише людей з явними симптомами захворювання. Ісландія не зупиняється на цьому. Пропорційно до чисельності населення, в країні вже провели тестування у п’ять разів більше ніж у Південній Кореї та  впровадили систему ретельного відстеження випадків захворювань. Тому не знадобилося впроваджувати карантин  чи закривати школи.

Прем’єр-міністерка Фінляндії Санна Марін у грудні стала наймолодшою очільницею уряду у світі.  Лідерці-міленіалці довелось очолити боротьбу проти коронавірусу, заручившись підтримкою інфлюенсерів у соціальних мережах. У країні визнали, що не всі читають пресу, тому запросили інфлюенсерів всіх вікових груп долучитися до розповсюдження достовірної інформації щодо того, як впоратися з пандемією.

Читайте також: Фінський політичний рекорд: чим здатна вразити наймолодша прем’єрка Європи

Любов

Прем’єр-міністерка Норвегії Ерна Солберг використала новаторську ідею спілкування з дітьми за допомогою телебачення. Зразком для неї стала 30-хвилинна пресконференція, яку трохи раніше провела прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен

Солберг провела спеціальну пресконференцію для дітей. Вона відповідала на питання дітей з усієї країни, пояснюючи, чому відчувати страх це нормально. Оригінальність й водночас очевидність такої ідеї справді захоплює. 

Читайте також: Метте Фредеріксен: Вірити в соціал-демократію більше, ніж у Бога

Загалом, емпатія і турбота, яку демонстрували всі ці лідерки, здається, з’явились у паралельному всесвіті. Той всесвіт дуже відрізняється від того, до якого ми звикли. 

Порівняйте цих лідерок з владними чоловіками, які використовують кризу, роблячи ставку на авторитаризм: звинувачуй «інших», захоплюй судову владу, демонізуй журналістів, вкрий свою країну темрявою під назвою «я залишусь тут назавжди» (Трамп, Болсонаро, Обрадор, Моді, Дутерте, Орбан, Путін, Нетаньяху…).

Багато років результати досліджень несміливо натякали, що жіночий стиль лідерства є вигідним для всіх. Водночас дуже багато політичних організацій досі працюють над тим, щоб змусити жінок поводитися як чоловіки, якщо вони хочуть бути лідерками і досягати успіху. Але лідерки цих семи країн є прикладами використання семи ознак лідерства, яких чоловіки могли б повчитися.

Час визнати це – і частіше голосувати за жінок.

Авівах Віттенберг-Кокс, директорка компанії 20-first, яка надає консультації щодо гендерного балансу 

Підготувала Наталія Жачек, 50%

Більше публікацій
Більше публікацій Наталія Жачек
Більше публікацій Статті